Chřipka vs. dieta

986818_28611304

Jste nemocná a přemýšlíte, zda dietu přerušit, nebo v ní pokračovat? Říkáte si, že všechny pastilky a sirupy, které musíte brát, jsou plné cukru? Bojíte se, aby se vám kvůli dietě nepřihoršilo? V dnešním článku se podíváme, jak je to s dietou, když vás položí do postele chřipka.

Pokud se jedná spíše o nachlazení, pak nemáte důvod dietu přerušovat. Můžete jíst podle svého dietního jídelníčku, aniž byste nachlazení zhoršovala. Ideální je podpořit svůj imunitní systém vitamíny, například čerstvým ovocem a zeleninou. Takové vitamíny do svého jídelníčku určitě zařadit můžete. Případně si kupte přípravky na bázi doplňku stravy.

Odborníci však doporučují dostávat do těla vitamíny přírodní, tedy vypít ke snídani čerstvý džus z pomeranče či grepu. Neměla byste se ohlížet na to, že takové ovoce obsahuje ovocný cukr, protože v zimním období, období viróz, jsou vitaminy na prvním místě.

Cukr, cukr a cukr

Sladíte si čaj medem? Med nejen, že pohladí krk, ale také zvedne energetickou hodnotu nápoje. Jestliže budete během prvních dní chřipky pít čaj s medem, pak do diety nijak nezasáhnete. Ale neměla byste čaj sladit medem v období zdraví, protože med obsahuje spoustu cukru. Stejně tak je to se sirupy a pastilkami, které obsahují cukr. Je dobré je používat krátkodobě.

Snažte se jíst

Pokud vás popadne chřipka, angína, ba dokonce střevní chřipka, zapomeňte na dietu. Měla byte ji odložit na dobu, kdy vám bude lépe. Během prvních dnů člověk zpravidla snižuje spotřebu jídla, ale to je špatně. I když vám nechutná, měla byste jíst, protože jedině tak dostanete do těla ztracenou energii. Zvýší se vám kvůli nedostatku energie únava, svalová slabost a bolesti. Dostaňte do těla bílkoviny, které podporují imunitu a napomáhají správnému vstřebávání vitamínů.

Posilujte imunitu

Jelikož máte sníženou chuť k jídlu, neměla byste zapomínat alespoň na tekutiny, které by měly být obohacené o složky, které posilní vaši imunitu. Zkuste nápoje, které podporují chuť k jídlu. Velmi oblíbená je čerstvá máta, která zlepšuje trávení a podporuje chuť k jídlu. Navíc máta je vhodná při problémech s horními cestami dýchacími, zejména při její inhalaci. Dále byste měla zvýšit dávku vitamínu C a zkombinujte ho se zinkem, který prodlužuje účinek vitamínu.