Boj proti celulitidě!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celulitida neboli pomerančová kůže, jak se jí také říká, je strašákem mnoha žen. Celulitida trápí ženy všech věkových kategorií a její odstranění není lehký úkol. Abyste se zbavila celulitidy, musíte být trpělivá, protože je to běh na dlouhou trať. V dnešním článku se podíváme, jak s celulitidou zatočit a co na ni působí.

V současné době existuje spousta způsobů, jak projevy celulitidy zmírnit, nebo se jí zcela zbavit. Tak se na ně pojďme podívat.

Pro začátek musíme říct, že boj proti celulitidě není lehký úkol a je důležitá pravidelná a důsledná péče o pokožku. Nestačí používat pouze krémy, které mají nápis „proti celulitidě“, a doufat, že za pár týdnů pomerančová kůže zmizí. Je důležité také pravidelně sportovat, zdravě jíst a v neposlední řadě záleží také na tom, jakou používáte tělovou kosmetiku. Zmírňování a odstraňování celulitidy je dlouhý proces.

Záleží na stravování

Velmi důležitým faktorem, který ovlivňuje projevy celulitidy, je strava. Neexistuje speciální strava, která by vás celulitidy zbavila. S pomerančovou kůží bojují hlavně obézní ženy, a tak je vhodné jíst dietněji a zbavit se tak nadváhy. Měla byste vynechat smažená a tučná jídla a do jídelníčku zakomponovat spíše více ovoce a zeleniny. Na hubnutí se musí nejen změnou stravy, ale také dodržováním pitného režimu. Nezapomínejte ani na pravidelný pohyb.

Ideální je chodit na aerobic, běh, tenis či plavání. Měla byste sportovat 2x až 3xtýdně, aby byly výsledky viditelné.

Kosmetická péče

Dále můžete celulitidu zmírnit kosmetickou péčí. Dnes existuje spousta přípravků, které bojují s pomerančovou kůží. Jsou ale všechny kosmetické přípravky účinné, nebo se jedná spíše o reklamní triky výrobců? Tělová kosmetika sama o sobě celulitidu neodstraní. Musíte kombinovat zdravou stravu, pohyb a právě již zmíněnou kosmetiku. Nestačí se natřít krémem, lehnout k televizi a čekat, než se začne celulitida zmenšovat.

Při aplikaci byste měla provádět masáž krouživými pohyby několik minut. Ideální je masírovat kůži ráno a večer. Pokud vám to ale nedovolí vaše časové možnosti, pak stačí kůži promasírovat hlavně večer. Ideální je používat speciální kartáče, které jsou opatřeny bodlinkami. Jsou buď plastové, nebo dřevěné. Tímto kartáčem budete provádět v oblasti stehen, boků a zadečku krouživé pohyby, díky čemuž kůži promasírujete. Vaše pokožka tak může být jemnější a hladší na dotek.

Navštivte také fórum zdravé výživy, kde najdete tipy, jak zdravě jíst.