Čas na dítě

Čas na dítě je nikdy, takhle o tom přemýšlejí některé ženy. U dětí, které se ženám rodí až po třicítce, je podle lékařů zvýšené riziko nějakých chorob. Módní trend je dnes nespěchat. Když to vezmeme z hlediska dnešních mladých žen, tak ty zajímá především kariéra a to se ještě dále rozděluje. První typ žen je ten, který chce být nejprve zajištěný finančně a až potom přichází na řadu dítě, takže to nejsou tzv. typické kariéristky. Další ženy jsou už tedy ty kariéristky, které jedou po svém a nic je nezajímá než práce, ale posléze se v nich ozve mateřský hlas, ale v některých případech už může být pozdě.

Buď proto, že mají vysoký věk a už to nejde bez pomoci lékaře a možná ani potom, protože nejsou schopné otěhotnět, neboť braly dlouhá léta hormonální antikoncepci, která je tomu na vině. Asi se tomu divíte, ale to tak. Je vědecky dokázané, že ženy, které berou příliš dlouho právě hormonální antikoncepci, mají potom veliký problém otěhotnět, případně to v mnoha případech může způsobit neplodnost. Odklad na pozdější věk, kdy žena chce mít dítě, je sice možný, ale ohrožuje to jak matku, tak i dítě. Dnešní medicína sice dokáže odhalit genetické vady už velmi brzy, ale i tak je to rána.

Může se ovšem stát, že se tyto vady projeví až po několika letech, obvykle tak po třech až pěti. Je zajímavé, že se stává, že otěhotní ženy v důchodovém věku a pozor, bez pomoci lékařů. Bývá to dnes docela časté a mnoho lidí to odsuzuje, až nechápe. Pokud je žena už po třicátém roce a nedaří se jí otěhotnět, může zkusit umělé oplodnění.