5 tipů, jak využít olivový olej v kosmetice

olives-789140_1280

Olivový olej je možné označit za přírodní zázrak. V jeho obsahu se totiž nachází ve velkém procentu pro lidské tělo prospěšné mononenasycené kyseliny a také přírodní antioxidanty jako vitamín E a beta karoteny. Obsahuje i polyfenoly, tyto látky mají protizánětlivé účinky. Není tedy divu, že si olivový olej razí kromě kuchyně i cestu do kosmetiky. Jeho skvělé účinky byste měla poznat i vy. Nabízíme hned 5 tipů na využití olivového oleje, díky kterým je možné výrazně ovlivnit krásu vaší pleti, vlasů i nehtů.

  1. Vlasová maska

Olivový olej dokáže výrazně pomoci především při problémech se suchými a lámavými vlasy. Jestliže vás tyto problémy trápí, připravte si domácí vlasový zábal. Úplně nejednodušší je, když několik kapek olivového oleje nakapete na vlasy, důkladně vmasírujete, zabalíte do osušky a necháte působit. Jestliže máte ráda vůni, naložte do oleje na cca 24 hodin vaši oblíbenou aromatickou bylinku. Olej takto pomáhá i proti lupům.

  1. Pleťová maska

Snadno si vytvoříte i pleťovou masku. Smíchejte 1 lžíci oleje se šťávou z jednoho citronu a přidejte ještě malou lžičku medu. Směs aplikujte na obličej a nechte působit cca 15 minut. poté opláchněte vlažnou vodou. Pokud přidáte k oleji kvasnice, pomůže to proti akné.

  1. Skvělý pro odlíčení

Jestliže se často líčíte, oceníte, že olivový olej dokáže z pleti odstranit make-up velmi snadno. Stačí několik kapek na vatovém tamponu a odličování bude dokonalé.

  1. Blahodárná koupel

Olivový olej perfektně zvláčňuje pokožku. Přijdete cca 2 polévkové lžíce oleje do koupele. Uvidíte, jak bude pokožka krásně jemná.

  1. Zdravé nehty

Máte problémy se třepivými nehty? Stačí si vzít misku, do ní nalít olivový olej a ponořit do něj nehty na 10 minut. Pokud budete proceduru opakovat, vaše nehty budou brzy krásně lesklé a pevné.

Jaký použít?

Nejvíce prospěšných látek má panenský olivový olej, protože je získáván metodou lisování za studena. Pro kosmetické účely doporučujme použít vysoce kvalitní olivový olej Terra Creta s praktickým rozprašovačem. Najdete ho v nabídce obchodu www.pemap.cz.