Průvodce výběrem ideální matrace

sleep-375345_1280

Pokud chcete být aktivní, musíte umožnit vašemu tělu, aby bylo silné a zdravé. Velmi výrazně k tomu přispívá kvalita spánku. Jedině během něj má lidský organismus příležitost efektivně regenerovat a hromadit energii na další den. I vy si musíte uvědomit, že právě matrace je alfou a omegou všeho. Pokud není zvolena správně, nevyspíte se dobře, takže nemůžete čekat úspěch. Poradíme vám, na co se při výběru matrace zaměřit.

Tajemství zón

Moderní matrace mají zóny. Jedná se o místa s různou tuhostí, která poskytují ideální oporu pro různé části těla. Nejlepší volbou jsou matrace, které mají zón 7, dobré jsou i matrace s 5 zónami.

Jaký materiál?

To, jak se vám bude na matraci spát, výrazně ovlivní materiál. Velmi oblíbené jsou dnes matrace z PUR pěny. Tento materiál se totiž dokáže dokonale přizpůsobit tvaru lidského těla. Pravda je, že ne pro všechny je to příjemné. Není ale třeba zoufat, na trhu jsou i velmi kvalitní latexové, pružinové či taštičkové matrace. U všech materiálů je třeba si dát pozor na prodyšnost, je důležité, aby matrace tzv. dýchala. Určitě je také lepší, když má matrace odnímatelný potah. Ten udrží matraci čistou a zabrání usazování prachu či roztočů.

Musí dokonale sedět

Zaměřte se na rozměry matrace. Nesmí být ani menší, ani větší. Matrace musí dokonale sedět v rámu postele. Pokud máte problémy se vstáváním, vybírejte vyšší (nad 20cm) modely.

Tuhost

Tuhost matrace je rozhodující pro vaše pohodlí. Existují matrace tvrdé, středně tuhé a měkké. Každému vyhovuje něco jiného, proto je dobré si matraci před nákupem vyzkoušet. Navštivte jakoukoliv prodejnu a na matraci si lehněte. Jedině tak zjistíte, co vám opravdu vyhovuje. Na trhu jsou i matrace s rozdílnou tuhostí na každé straně.

Jak na nákupu ušetřit

Dobrá zpráva je, že kvalitní matrace jsou v současné době k dostání za nízké ceny. Dokazuje to internetový obchod www.matrace-mabo.cz. Aktuálně probíhá akce 1+1 zdarma, nenechte si ji ujít.