12 jednoduchých kroků, jak rychle uklidit nejen po párty

úklid

Jak udělat po párty z kůlničky na dříví zase zpátky váš krásný, voňavý byt? Připravili jsme pro vás návod krok za krokem. Stačí ho následovat, a nebudete se muset s úklidem vůbec nijak stresovat. Dodržením jednoduchého postupu si navíc ušetříte spoustu času.  

 1. Nejdříve ze všeho posbírejte ze stolů a na místech, kde probíhala párty elektroniku, hry a oblečení, o které nechcete přijít. Ostatních věcí si zatím nevšímejte.
 2. Projděte byt s pytlem na komunální odpad a sesypte do něj zbytky jídla, které již nelze uschovat ani ho nelze darovat. Posbírejte do něj i veškerý ostatní směsný odpad.
 3. Udělejte to stejné kolečko s kýblem a slijte do něj všechny zbytky pití. Kýbl pak jednoduše vylijte do odpadu.
 4. Posbírejte vratné lahve.
 5. Pokud se vám po včerejší párty neklepou ruce, vezměte velký tác a posbírejte na něj všechno nádobí. Máte tak všechno pohromadě a můžete ho jednoduše přenášet k lince a do myčky.
 6. Sklo, které na stolech zbylo, je již pravděpodobně na vyhození. Vytáhněte nádoby na tříděný odpad a nejdříve posbírejte právě sklo. Jsou to obvykle velké lahve a věci, co zabírají nejvíce místa.
 7. Následuje kolečko s nádobou na plast. Právě plastových odpadů bývá totiž nejvíce.
 8. Zbývá již jen roztřídit papír. To je poslední odpadkové kolečko.
 9. Myčka už jede naplno? Nyní je čas zapnout i pračku. Stáhněte všechny ubrusy, závěsy a přehozy. Všechno dejte do špinavého prádla, i když se to na první pohled nezdá špinavé.
 10. Nejvíce špinavé ubrusy hoďte rovnou do pračky. Pokud jsou na nich obzvlášť velké skvrny postříkejte je před praním jednoduše rozprašovačem Jaso comfort na skvrny. Po vyprání nebude po skvrnách ani památka.
 11. Celý byt vysajte a otřete jídelní i odkládací plochy.
 12. Na závěr už jen vyvětrejte, teď by v bytě neměly zůstat žádné stopy po párty. Teď už jen zbývá užít si zaslouženého odpočinku a dát si něco dobrého na zub.