Interiérové doplňky – slaďte domov podle svých představ

luxusní provázkové záclony

O tom, že je domov místem, kde se chceme dobře cítit a vítat hosty, svědčí mnoho pořadů a časopisů zabývajících se bydlením a stylovými trendy. V poslední době se ale hovoří o tom, že domov nedělá pouze kvalitní nebo dokonce nový a moderní nábytek, ale především detaily a interiérové prvky, kterými lze docílit nádechu luxusu či stylového domova. A nemusíte utrácet tisíce za nové vybavení ani provádět velké stavební úpravy.

Méně někdy znamená více

Vašemu interiéru dodají například svíčky útulnou atmosféru, která je potřebná nejen během dlouhých zimních dní, ale také pro svěží nádech vůní celého světa. Ať už ladíte domov do tradičního venkovského stylu anebo dáváte přednost minimalismu, oceníte silné vůně levandule a orientální aroma. Vedle svíček sklidíte obdiv návštěv a rodiny za sladěné tkaniny, jako jsou přehozy nebo dekorační polštářky, do kterých se stačí pořádně zabořit a užívat si zaslouženého odpočinku. Svůj úkol splní stylové závěsy a samozřejmě i záclony, jež od svých dob značně pokročily a zcela změnily podobu. Zapomeňte na zažloutlé těžké a neforemné záclony nudných vzorů. Právě frčí barevné trendy záclony a velkým hitem jsou luxusní provázkové záclony plné barev!

Díky záclonám získáte soukromí, zkrášlíte okna a zvenčí bude váš domov působit harmonicky. Ozdobné krátké záclonky se skvěle hodí třeba do kuchyní, protože jim dodají svěží nádech. V dětském pokoji zužitkujete lehké záclony s dětskými motivy postaviček, autíček, písmen nebo barevných obrazců.

Záclony a závěsy se hodí všude

Záclony si vás získají svou lehkostí, snadnou údržbou a všestranností. Hodí se totiž do každého prostoru a i ten nejobyčejnější svou jednoduchostí ozdobí. K záclonám se dají skvěle kombinovat i závěsy, které v zimě plní funkci ochrany před mrazem, v létě ochrání před vtíravým sluníčkem a po celý rok vám poskytnou soukromí. Těžké závěsy perfektně tlumí hluk zvenčí a to oceníte zejména ve městě či v blízkosti frekventovaných cest.