Zimní dovolená ve střední Evropě? Za zážitky nemusíte jezdit daleko za hranice. Stačí se vypravit k sousedům

Ubytování na Slovensku

Za lyžováním se nejčastěji jezdí buď do českých hor nebo do Alp podle toho, komu co více vyhovuje. Zajímavá místa ke strávení zimní dovolené ale najdete i na sousedním Slovensku. A to ani není třeba jet až do Vysokých Tater, protože jedno z největších lyžařských středisek najdete hned za hranicemi. 

Kysucké Beskydy jsou k lyžování jako dělané

Kysuce jsou od hranic s Českou republikou, co by kamenem dohodil. Milovníci lyžování tu najdou jedno z největších slovenských lyžařských středisek – Velkou Raču. K dispozici tu budou mít hned třináct sjezdovek s celkovou délkou čtrnáct kilometrů. Zimní zábavu si tu užijí i běžkaři na tratích od jednoho do deseti kilometrů. Ubytování na Slovensku je podobné jako u nás. Čekají vás tu hotely, penziony i chaty, kde lze strávit pohodovou dovolenou v zimě. A to s celou rodinou. Už se těšíte na tradiční slovenské halušky s brynzou? 

Co takhle se vypravit do termálů

Nebaví vás v zimě sychravé počasí? Nemáte rádi sníh, ani zimní sporty? Tak si dopřejte odpočinek v termálních lázních na Slovensku – v Rajeckých Teplicích, v Podhájské, ve Štúrovu či v Piešťanech. Vypravit se můžete i do hlavního města. Hotely v Bratislavě jsou připravené vám nabídnout pohodlné pokoje s Wi-Fi, se snídaní, polopenzí či plnou penzí dle vašich požadavků. Užijete si zde kulturní zážitky i díky tomu, že tu není jazyková bariéra. Můžete se podívat do muzeí, galerií nebo si zajít na koncert či divadla. 

Za lyžováním na Východní Slovensko

Východní Slovensko patří k lyžařskému ráji. Není divu, když se tu nacházejí Vysoké Tatry. Hotely na Východním Slovensku najdete v Popradě, Tatranské Lomnici, Nové Lesné i ve Štrbě. Možná, že už máte vytipované místo, kam si letos o zimní dovolené zajedete. A pokud ne a stále hledáte, tak si vybírejte hotely a ubytování na Hotely.cz, kde je opravdu bohatá nabídka.