S kolem k lepší postavě

silniční kolo

Udržet si dobrou postavu je složité, nicméně nikoliv nemožné. A to i když nemá člověk zrovna vhodné geny. Nadváha je zlo, ovšem nikoliv z estetických, nýbrž ze zdravotních důvodů. Kdo si chce udržet pevné zdraví co nejdéle, ten se musí krotit v jídle a zároveň se věnovat pravidelnému pohybu.

Aktivit, které jsou k udržování, případně ke shazování hmotnosti ideální, je celá řada. Přesto valná část nejen české populace k tomuto účelu volí cyklistiku. Jedná se o elegantní sport, který je vhodný jak pro muže, tak i pro ženskou část lidstva.

Pravidelnost je nezbytná

Jízdní kolo představuje ideální nástroj k tomu trochu zhubnout a jako bonus si zpevnit dolní část těla. Pevná stehna, a hlavně hýždě, jsou základem správného držení těla. Pomocí kola se rovněž docela dobře zlepšuje imunita, zvyšuje se množství dobrého cholesterolu a obecně takto zesiluje organismus.

K dosažení výše zmíněných efektů je ovšem nezbytné jezdit pravidelně. Občasné vyjížďky jsou sice také dobré, nicméně co se zdraví a odtučňování týče, jde víceméně o ztracený čas. Není potřeba nasedat na kolo každý den, i když by to bylo ideální. Bohatě postačí vyjet si třikrát až čtyřikrát za týden.

Kvalitní kolo je základ

Je jasné, že se častým používáním kolo opotřebovává. Proto je dobré pořídit si něco skutečně kvalitního, co nějakou dobu vydrží. Dobrou volbou je kupříkladu kolo Bianchi. Stroje této značky mají vše, co je potřeba. Dají se pořídit v mnoha velikostech a na výběr jsou samozřejmě dámské, pánské i dětské modely.

Každé silniční kolo Bianchi se může pyšnit velmi dobrým odpružením, pohodlným sedátkem i velmi dobrými jízdními vlastnostmi. Nejedná se zrovna o nejlevnější záležitost, avšak kdo to s cyklistikou myslí alespoň trochu vážně, neměl by se ostýchat trochu si připlatit.

Bezpečnost

Kolo je samozřejmě základ, ovšem je potřeba myslet i na bezpečnost. Proto je dobré pořídit si skutečně dobrou homologovanou přilbu. Ta sice může poničit účes, na druhou stranu v případě karambolu často zachrání život.