Tři pojistky, které vás ochrání na každé cestě do zahraničí

zdravotní pojištění

V České republice si sice platíte zdravotní pojištění, díky kterému máte nárok na bezplatnou lékařskou péči, ovšem jakmile se ocitnete za hranicemi ČR, nemůžete na tuto pojistku spoléhat. Cestovat pouze na modrou kartičku od zdravotního pojištění je obrovský hazard. Kartička je pouze garancí, že se vám dostane základní lékařské péče v zařízení, které je financováno z veřejných zdrojů, a vše ostatní si budete muset platit sama. Neriskujte několikamilionový dluh a raději si přečtěte, jaké 3 druhy pojistek vás na cestě ochrání.

1. standardní cestovní pojištění 

Nejdůležitější je mít kvalitní cestovní pojištění. To vás ochrání v případě, když na cestě budete potřebovat lékařskou péči. Z pojištění pokrývá také transport do nemocnice, případně převoz zpět do ČR, platíte si také za asistenční službu. Je výhodou, že u mnoha pojišťoven lze koupit pojištění do zahraničí online. Je to rychlejší a navíc i cenově výhodnější. Při výběru sledujte výši limitů a současně se seznamte s výlukami. Pojišťovny například neplní v případě, když budete pod vlivem alkoholu nebo drog apod. Chcete koupit podmínkami výhodné a současně levné cestovní pojištění? Doporučujeme nabídku pojišťovny Ergo.

pojištění

2. odpovědnost jako společnice i pro běžný život

Stačí i vteřina nepozornosti a problém je na světě. Rozbijete hotelovou lampičku, poškodíte stolek či třeba slunečník na pláži. S pojištěním odpovědnosti se nebudete muset stresovat a obávat, že z dovolené odjedete bez peněz. Pojišťovna totiž za vás vše uhradí. Tato pojistka vás kryje i v případě, když způsobíte druhé osobě škodu finanční či na zdraví. Rozhodně by měla být vaší věrnou kamarádkou i v běžném životě. Proč a jak vlastně funguje? Přečtěte si ještě tento článek.

pojištění do zahraničí

3. pojištění storna

Ještě před uskutečněním cesty se vyplatí uzavřít pojištění storna. Může se vztahovat na zrušení zájezdu a také na situaci, kdy prostě nebudete moci odcestovat. Stejně si lze pojistit letenky, ubytování apod. Abyste celkovému významu pojištění lépe porozuměla, přečtěte si ještě odpovědi na otázky k pojištění do zahraničí.