3 recepty na míchané drinky z rumu

kubánský rum

Prázdniny jsou sice u konce, to ale neznamená, že tím musí skončit letní pohoda a zábava s přáteli. A dokud ještě sluníčko hřeje, uspořádejte zahradní posezení a překvapte je osvěžujícím míchaným drinkem z rumu.

  • Mojito – energie a vášeň z Havany

Mojito je typický kubánský koktejl, a protože přišel do Evropy z Kuby, k jeho přípravě se nejvíce hodí jak jinak než kubánský rum Havana Club 3 Años. Příprava tohoto drinku není nijak náročná a nejsou k ní potřeba žádné speciální pomůcky, vše seženete v běžném supermarketu. Stačí do vysoké sklenice dát 2 lžičky třtinového cukru, vymačkat asi polovinu limetky, přidat několik lístků máty a cca 9 cl perlivé vody. Všechno ve skleničce lehce promačkejte, přidejte 4 cl rumu Havana Club, sklenici doplňte kostkami ledu, vše promíchejte a je hotovo.

  1. Kapitán se zázvorem to rozpálí

Jamajský rum Captain Morgan zná asi každý, pro tento recept se však nejlépe hodí Captain Morgan Black, tedy tmavší verze s hřejivým dotekem. V kombinaci se zázvorovou limonádou je opravdu jedinečný. Recept je opět velmi jednoduchý, stačí naplnit vysokou sklenici ledem, nalít do ní 4 cl Captain Morgan Black, 100 ml zázvorové limonády a dozdobit drink limetkou. Captain Morgan Black můžete koupit přes internet například na webu Alkohol.cz.  

  1. Mai-Tai – Tahitský výraz pro něco, co je dobré

Mai-Tai možná připomíná spíše název bojového umění, ale po jeho vypití budete možná nanejvýš bojovat za to, abyste si mohli dát další. Na rozdíl od předchozích je tento drink trochu náročnější na ingredience, vše se ale dá bez problému sehnat na internetu. Z alkoholických nápojů budete potřebovat 4 cl bílého rumu, 2 cl tmavého rumu a 1,5 cl curacaa. Dále 1 cl limetové šťávy a 1,5 cl mandlového sirupu. Všechny ingredience smíchejte, protřepejte spolu s kostkami ledu a přeceďte do vysoké sklenice. Na závěr drink dozdobte ananasem, mátou a plátkem limetky.