Stín u domu? Více než drahá pergola poslouží markýza

markyza_pegaus

Zvlášť nyní během slunečných dnů se v hlavě každé ženy vlastnící dům nebo byt s balkonem či terasou rozezní potřeba chladivého stínu. Na zahradách jsou v současnosti módní pergoly a altánky, jejichž stavba je však příliš časově i finančně náročná. Nikdo nezaručí, že stavba proběhne plynule a nepromění zahradu v rejdiště terénních aut. Přitom existuje jednoduché řešení vhodné také pro byty s balkonem nebo terasou.Venkovní markýzy zaručí toliko vysněný stín. Současně prostor neuzavřou, takže je stále vzdušný. Opticky při správně zvolené variantě a barevnosti dotvoří exteriér elegantním řešením bez většího zásahu do rázu domu či terasy. Markýza bude něčím, co poskytne celé rodině nerušený pobyt venku, i když zrovna praží sluníčko. Stejnou pohodu vytvoří i u bazénu.

Narozeninová párty, grilování či jiná oslava bez obav ze slunce

Intenzivní sluneční žár, který v posledních letech ještě zesílil a aktuálně kvůli němu většinu Evropy sužuje extrémní sucho, už na vaší zahradě vypálil půlku trávníku. Vystavit jeho účinkům společnost pozvanou na narozeninovou párty, grilování nebo jinou oslavu, byť na jedinou hodinu před západem slunce, by mohlo mít katastrofální důsledky na celkový dojem z ní. Stačí, že jsme se už museli pařit v šatech nebo muži v oblecích na některé ze staveb, ať už šlo o pouhé čekání před obřadní síní v přímém letním sluníčku. Během několika málo minut sluneční paprsky proměnili vystrojenou společnost v bandu splavených chudáků stěží lapajících po dechu. Markýzy na terasu dokáží předejít přesně takovým společenským faux pas, o kterých se nemluví, ale v paměti zůstávají dlouhá léta.

Snadné ovládání i díky dálkovému ovládání

Dlouhé tyče a nekonečné točení s nimi jsou pro venkovní markýzy výsuvné s elektrickým pohonem již minulostí. Na dálkovém ovládání lze navolit i mezipolohu a některými lze ovládat až pět rolet zvlášť nebo dokonce současně. Žádný problém není obsluha markýzy o rozměrech 7×4 metry, kterou jako nejlevnější dodává společnost Univers Tech s.r.o. s pobočkami v Praze, Kladně a Plzni, ovšem s celorepublikovou působností. Externí čidla zajistí roztažení markýzy při slunečním svitu nebo její zatažení, když by markýzu mohl poškodit silný vítr nebo déšť. Obsluha nebude dělat potíže ani malému dítěti.