Vlastní bydlení pomocí dražby

architecture-563614_1280

Každý máme sen o vlastním bydlení, které bude splňovat všechny naše požadavky. Možností jak bydlení pořídit je celá řada, ale nejdůležitějším faktorem vždy bývá cena nemovitosti.

Jak vlastní bydlení hledat

Využít můžete služeb realitního makléře, který vám nové bydlení pomůže najít. Nemusíte se o nic starat, ale řešení má své nevýhody. Pokud si vybranou nemovitost koupíte, musíte zaplatit provizi, která není úplně nejmenší a může se jednat i o desítky tisíc korun. Druhou možností je hledat na vlastní pěst. Na internetu naleznete celou řadu realitních portálu, které nabízejí jak nové byty a domy, tak i byty ve starších zástavbách. Ceny se ale pohybují dle standardu oblasti a velikosti jednotky. Pokud tedy chcete ušetřit, poslední možností jsou dražby nemovitostí, kterých v poslední době začíná využívat čím dál více lidí. Výhodou je především vidina ušetřených financí a koupě nemovitosti třeba i za ½ tržní ceny.

Dražby jsou pro každého

Účastnit se dražby realit není vůbec problém. Vše lze totiž zařídit pomocí elektronických dražeb, online a z pohodlí domova. Pokud se chcete takové dražby nemovitostí zúčastnit, musíte složit vratnou dražební jistinu a být plnoletý. Jistina se platí pomocí bankovního převodu na účet exekutora anebo v hotovosti před zahájením dražby (pokud to dražební vyhláška povoluje). Nemusíte se bát, že o vložené peníze přijdete. Pokud v dražbě nevyhrajete, jistina je vám po skončení dražby vrácena.

Dražit můžete především:

  • Byty
  • Rodinné domy
  • Pozemky a rekreační objekty
  • Komerční objekty
  • Další objekty jako rybníky, nebytové prostory atd.

Začněte hledat bydlení svépomocí a podívejte se na online katalog nemovitostí v dražbě. V tomto ohledu vám pomůže portál drazby-realit.eu, na kterém naleznete vše potřebné. Vsaďte na odborníky, kteří vám pomohou, a pořiďte si tak bydlení za zlomek ceny.