Šperky vytváří originalitu osobnosti

pearl-1875468_640

Klenot je doplněk, který zaujme. Vyjadřuje vaše „já“ více než oblečení, protože jde o designový kousek v určitém stylu. Oblékat se musíme, šperky jsou pro mnohé leckdy příležitostnými kousky, jimiž zdůrazníme basic outfit. Víte, jak vybrat ten správný?

Krásné šperky

Šperky mohou mít spoustu podob. Pokud hovoříme o klenotech, jsou často zhotoveny z ušlechtilého kovu – zlata, stříbra či oceli. Záleží na barvě, která vám je blízká. Někdo nedá dopustit na třpyt barvy slunce u žlutého zlata, jinému se líbí stříbro. Další dominantou jsou pak kameny. Mohou to být drahokamy jako diamanty, safíry, smaragdy atd., nabízí se i polodrahokamy v podobě achátů, tyrkysů apod. Skvostné jsou i perly. Decentní a elegantní „korálky“, které jsou rovněž mnoha barev. Klasikou je bílá, lze mít i krémovou, známé jsou Akoya z Číny, Vietnamu nebo Japonska, mají specifické barvy od růžové přes modrou až po černou. Populární jsou rovněž tahitské perly, jež pochází z ústřic s černými okraji. Perly představují nenápadný kousek, který minimalisticky dotáhne celý outfit.

Náramky strom života

Mezi unikátní šperky patří i specifické kousky, které mají různou symboliku. Někdy se pyšní zajímavými účinky, dokonce léčivými. Například náramky strom života jsou zhotoveny z křišťálu. Jistě jej znáte, díky své čirosti se hodí snad ke všemu. Navíc evokuje blyštivý diamant. Víte ovšem, že křišťál je nerost s mocnou silou? Zesiluje energii, pohlcuje negativa, uvolňuje a uvádí duši do harmonie. Rovněž tiší bolesti zubů či podporuje imunitu. Tento náramek zdobí strom, který symbolizuje stvoření, život jako takový, udržuje stabilitu v životě nositele. Jej chrání před zlem, přinese mu klid a lásku. Potřebujete takový stabilizátor? Podívejte se na stránky Tiniana, kde je velký výběr různých skvostů z rozličných materiálů v mnoha stylech.