Řemínky Apple Watch: Chcete kovové, kožené nebo raději ze silikonu?

řemínky na Apple Watch

Už jste někdy slyšeli o chytrých hodinkách? Víte, že jejich historie se začala psát před více než půlstoletím? Pojďme se podívat, jaká je jejich nabídka na trhu a co všechno umějí.

Historie chytrých hodinek

První chytré hodinky se objevily v 70. letech minulého století. Byly však na rozdíl od těch současných vybavené pouze kalkulačkou, stopkami a kalendářem. Pro tehdejší uživatele to byl ale velký pokrok. V roce 2000 se objevily hodinky, jež běžely na operačním systému Linux. Vyrobila je společnost IBM a hodinky měly akcelerometr a senzor otisků prstů. O 13 let později světlo světa spatřily hodinky s mobilními operačními systémy. Proslavila je zejména společnost Samsung. 

To by ale nebyla značka Apple, aby nepřišla s vlastním řešením. V roce 2014 seznámila svět se svými Apple Watch, které v současné době patří mezi nejoblíbenější modely. Můžete s nimi telefonovat, posílat a přijímat SMS zprávy i bezkontaktně platit. Sledují vaši fyzickou aktivitu a jsou tedy výborným pomocníkem každého sportovce.

Apple Watch band

Vzhled chytrých hodinek Apple Watch se drží tradičního obdélníkového tvaru. Pod ciferníkem ale buší nadupaný operační systém watchOS, který vše řídí a z hodinek dělá unikátního společníka na sport, do přírody i do společnosti. Volbou pásků na Apple Watch můžete hodinkám přiřadit jejich úlohu. Kovové nebo z pravé kůže jsou ideální do zaměstnání a jako doplněk na společenskou akci. Na sport byste ale měli vybírat řemínky na Apple Watch ze silikonu, který je lehký, a na zápěstí proto hodinky ani neucítíte.

Různé typy zapínání 

Vybírat pásky na Apple Watch lze i podle typu zapínání, které může být klasické na přezku, kolíčkové, magnetické i na suchý zip. V nabídce existují dokonce i pásky bez přezky, které se na zápěstí pouze navlékají. Zde je ale nutné umět odhadnout správnou délku, aby dobře padly, nebyly příliš utažené, nebo naopak moc volné.