Kam na zimní dovolenou? V lázních si odpočinete a nabere nové síly

lázně Karlova Studánka

Rekreovat se do lázní je možné jezdit po celý rok. Klidně i na podzim nebo v zimě. I v tuto dobu mají lázně něco do sebe, když se procházíte po spadlém listí či zasněženou krajinou. Máme pro vás několik tipů na zajímavá lázeňská místa v tuzemsku. 

Lázně Karlova Studánka

V České republice najdete lázně snad v každém kraji. Některé mají spíše městský ráz, jiné jsou umístěny v lůně přírody. Takové jsou i lázně Karlova Studánka v Jeseníkách nedaleko města Vrbno pod Pradědem. Krásně je zde v každém ročním období. Užijete si zde dostatek procházek na čerstvém vzduchu i ozdravných léčebných procedur. Navštívit můžete i nejvyšší horu Jeseníků – Praděd, kam vede z Karlovy studánka turistická trasa. Nebo se necháte vyvézt autobusem na Ovčárnu a odtud pak už je na Praděd jen malý kousek.

Lázně Teplice

K tradičním lázeňským místům patří lázně Teplice v Ústeckém kraji, jež náležejí k nejstarším ve střední Evropě. Jezdí se sem léčit především problémy s bolavými zády a pohybovým aparátem a také se srdcem. Lázně ale poskytují péči také post-covidovým pacientům, které trápí nepříjemný únavový syndrom, dlouhodobá dechová nedostatečnost a obtěžující svalová slabost. Získat novou sílu vám pomůže odborně vyškolený personál a také zdejší zajímavá krajina a architektura. Ne nadarmo se Teplicím přezdívalo Malá Paříž.

Lázně Libverda

Zamluvte si silvestrovský pocit v místě, kde se léčil sám císař Josef II. Lázně Libverda nabízejí pobytové balíčky pro seniory i silvestrovské balíčky. Přivítat nový rok budete moci ochutnávkou některé ze zdejších léčivých vod. Za prohlídku pak určitě stojí klasicistní zámeček nebo dvoukřídlá kolonáda a přírodní park Peklo. 

Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.