První aktovka

školní potřeby

Snad nejsem jediná, kdo si dokáže vzpomenout na svůj první školní batoh i ve třiceti. Neřeknu vám, s jakou taškou jsem chodila na střední, ale do detailu vám popíši aktovku z první třídy. Tvar měla klasický obdélníkový, byla růžovo fialová a uprostřed měla nášivku s dvěma kreslenými pejsky. Úplně stejnou měla i moje spolužačka.

Malé děti toho vnímají víc, než si myslíme, a dokonce jim daleko víc záleží na tom, aby to měly hezké a nové. Proto bychom neměli podceňovat první školní nákup.

Udělejte svému prvňáčkovi radost už o prázdninách

Pro budoucí žáky je první školní den obrovským životním krokem. Někteří se k němu staví čelem. Těší se, protože získávají pocit dospělosti, konečně jdou do školy. Jiní to nesou těžce a nechápou, proč jim to rodiče zase dělají. Nejdřív školka, pak škola, a oni si přitom chtějí jen hrát. Oba typy dětí určitě potěší, když je necháte vybrat školní aktovku dřív, než to všechno vypukne. Uděláte tím i něco pro sebe, vyhnete se přeplněným obchodům v září a možná i něco ušetříte.

Která taška bude pro vaše dítě nejlepší?

Vzhled školní aktovky nechte vybrat vaši ratolest, vy jste při nákupu jen dozor, který má dohlédnout na správné vlastnosti tašky. Které to jsou? V prvé řadě zkontrolujte hmotnost prázdné aktovky. Neměla by vážit víc než 1,2 kg už jen proto, že vědomosti jsou těžké samy o sobě. Vyberte batoh, který rovnoměrně zatěžuje záda a má pevný tvar. Trh je plný anatomických aktovek, takže to jistě nebude problém. Popruhy aktovky by neměly mít míň než čtyři centimetry. Pro zvýšení životnosti pořiďte batoh s pevným dnem. A nezapomínejte na bezpečnost! Aktovku zkontrolujte, jestli disponuje reflexními prvky.

Protože se musí prvňáček rychle zorientovat v krátké době, pokuste se mu to usnadnit. Jednou takovou praktickou vychytávkou je například průhledné vnitřní rozčlenění, díky kterému vše snáz najde.

Když už budete v nakupovací náladě, podívejte se se svým dítkem i na jiné školní potřeby nebo školní penály. Když mají děti svého hrdinu, chtějí ho mít všude.