Proč samotné čištění zubů kartáčkem nestačí

Zdravé a čisté zuby? Zásada a sen mnoha lidí. Věděli jste, ale, že samotné zubní kartáčky, kterými si běžně čistíme zuby nestačí pro úplnou hygienu úst? Čas od času, stejně jako by pro vás měla být stomatologicka klinika samozřejmostí alespoň dvakrát za rok, je nutné použít také další pomůcky pro čistotu zubů. Právě o těchto pomůckách si něco povíme v následujícím článku.

Zubní nitě, či mezizubní kartáčky 

Někdy zkuste také použít například mezizubní kartáčky nebo zubní nitě, či parátka, která jsou speciální. Jen tyto pomůcky dokonale odstraní ze zubů například zbytek jídla a povlak, kde se usazují mikroby.

Elektrický kartáček na zuby

Pokud používáte elektrický kartáček na zuby, čistěte si s ním zuby podobně jako s běžným kartáčkem na zuby.

K čištění zubů můžeme samozřejmě použít i elektrický zubní kartáček. Pro čištění s jeho pomocí však platí stejná pravidla jako pro kartáček klasický. I po vyčištění takovým kartáčkem je potřeba ještě další péče, protože i takovým kartáčkem nekončí ústní hygiena.

Nit na zuby

Pro vyčištění prostoru mezi zuby je potřeba použít zubní vlákno, tedy zubní nit, jenž se skládá z tenkých vláken. Hlavně u dětí je potřeba používat zubní nitě v kombinaci s běžným zubním kartáčkem pro úplnou čistotu jejich chrupu. Každý člověk by měl používat nit pro čistotu mezizubních prostorů. Jedině takto se účinně zbavíte zbytku pokrmů i odstraníte povlak s mikroby, které se usazují na zubech.