Pes na výletě

Obojek

Většina z nás si pořizuje pejska jako parťáka na výlety nebo procházky. Buď jdeme s pejskem jen tak vypnout do přírody, zaběhat si s ním, nebo ho potrénovat na cvičák. Procházka udělá dobře nám i  čtyřnohému kamarádovi, kterého nejen že vyvenčíte, ale také s ním jste chvilku jinde než doma. Tam to oba přece dobře znáte. Taková procházka se psem však může být i cvičná hodinka, kdy pejska naučíte novým povelům. Proto se na procházku pořádně vybavte, nikdy nevíte, jak dlouho na procházce budete.

Máme pro Vás pár rad, které věci na výlet se psem nezapomenout.

• Vodítko a obojek

Je to snad nejzákladnější výbava všech pejskařů. I když jdete jen na polní cestu za dům, která není nijak frekventovaná, je dobré mít u sebe vodítko. Z vysoké trávy Vás může překvapit divoká zvěř, nebo zatoulaný pes, za kterým by se Váš čtyřnohý kamarád vydal. Zkrátka a dobře, vodítko je dobré mít vždy po ruce, i když máte pejska vycvičeného a poslouchá na slovo. Může se stát leccos.

Obojek pro psa je samozřejmostí. Jednak aby bylo za co připnout vodítko, ale může taky posloužit k zavěšení psí známky s informacemi o očkování, nebo s Vaší adresou.

• Pamlskovník

Vyplatí se u sebe mít i pamlskovník, což je taštička do které se vleze plno užitečných věcí. Například v něm můžeme nosit hračku, klíče, pytlíky na psí exkrementy, a v neposlední řadě pamlsky. Ty se nám skvěle hodí jako odměna, chceme-li s pejskem potrénovat pár povelů.

• Hračka pro psa

Hračka v podobě kostičky nebo hračka jiného tvaru se vždycky hodí. Pejska mnohdy procházka nebaví, proto je dobré, když u sebe budete mít hračku, s níž budete moct aportovat. Ne každý pejsek se nadchne pro obyčejný klacík, barevné hračky jdou navíc dobře vidět, tudíž se v trávě jen tak neztratí a pejsek je vždy zaregistruje.