Zahrada jako ráj pro děti

hřiště

Zahradu si člověk pořizuje hlavně pro radost, i když její udržování vyžaduje mnoho volného času. Rodiny s malými dětmi zde mohou vybudovat malý ráj na hraní, kam se vždy budou těšit.

Odpočinek s vašimi nejbližšími

Už při koupi zahrady každý přemýšlí, kde udělá místo na pěstování zeleniny, kde vysadí ovocné stromy, okrasné keře, kudy povede kamenitá cesta. Dále zde často nechybí lavičky, altány, krby a mnohé další doplňky k vylepšení prostředí. Vaši synové a dcery už od útlého věku zatouží po plácku, kam vyběhnou trávit čas, protože se zde vždy náramně zabaví. Jedná se především o místa s pískovištěm, bazénem, s houpačkou a se speciálními stavbami pro nejmenší. Dětské domečky jsou stále velice populární, protože lze vymýšlet nejrůznější hry, bavit se s kamarády a schovat se před náhlým deštěm. Vypadají realisticky a dovnitř pořídíte i spoustu zajímavého vybavení.

Zábavný pohyb na hřišti

Už jste několikrát nešli na prolézačky, protože tam bylo úplně plno? V dnešní době si lze dovolit pořídit i dětská hřiště na zahradu. Udělají radost hned několika dětem najednou. Velice snadno se instalují a vyrábějí z nezávadných a kvalitních materiálů. Šikovní dospěláci zvládnou montáž svépomocí za jednu až čtyři hodiny, ale jinak si lze přivolat odborníky, aby vám pomohli. K nejvyhledávanějším doplňkům patří skluzavky v několika barevných variantách. Kromě klasických typů nechybí ani skluzavky v provedení tobogánu. Základní sestava obsahuje háky, kam jednoduše pověsíte houpačku. Pokud si říkáte, že by to chtělo oživení, sáhněte po vlaječkách, provazových žebřících, kormidlech, volantech, dalekohledech nebo dopisních schránkách. U hřiště pamatujte na bezpečnost, proto se doporučují povrchy tlumící nárazy, jestliže dojde k nečekanému pádu. Tvrdý povrch vám zbytečně zkomplikuje vzniklé situace. Děti pak mívají zlomeniny, odřeniny, škrábance a naraženiny.