Nejčastější chyby žen ve fitness centrech

legíny

Ženy a posilovna – to je velké téma. Zejména na začátku roku se řada přemotivovaných žen chystá do fitness center, aby konečně zhubla, když už si to stanovila jako novoroční předsevzetí. Oblékají opravdu dobře padnoucí tričko na cvičení, také legíny, které kopírují každý jejich pohyb, a často bez trenéra zapínají stroje. A poté se dopouští mnoha chyb, jež jenom maří jejich šance na úspěch. V čem konkrétně chybují?

Návštěva posilovny do roztrhání těla, ale jídlo žádné

Mnoho žen se domnívá, že pokud chtějí zhubnout, musí mít výdaj větší než příjem. A ano, tato rovnice skutečně funguje, ale neměla by fungovat na úkor lidského těla. Pokud toho za den málo sníte, rozhodně to není adekvátní a zdravá situace. 

Podle odborníků je velmi špatné a smutné, když ženy během dne snědí méně jak 1200 kilokalorií. Takový příjem vede k obrovské únavě, ale také ke špatně fungujícímu metabolismu.

Těžší závaží vede k většímu tělu

Ne, opravdu neznamená, že když budete posilovat s těžším závažím, dojde obecně ke zvětšení těla. Podle trenérů je tato domněnka jednou z největších mýtů, které se s posilováním pojí. A bohužel doprovází nejen ženy do posilovny, kdy s nimi jdou ruku v ruce.

Většina žen se obává, že když se přidá na závaží, s hubnutím je konec. Místo štíhlé postavy budou vypadat jako Rambo nebo Terminátor. Ale není třeba se obávat pár kilogramů závaží navíc. 

Jen konkrétní partii zhubnout nelze

Musím zhubnout břicho. Vše ostatní je dokonalé, ale břicho – to mě trápí. Opět něco, co můžeme slýchat od řady žen. Jenže pravdou je, že nelze zhubnout jednu konkrétní partii. Tělo se hubne jako celek. A i když jsou cviky zaměřené pouze na jednu partii, vždycky se při nich zapojuje partií vícero. 

Jedním z nejúčinnějších cviků je takzvaný HIIT trénink, který je vysoce intenzivním intervalovým cvičením. Je to kombinace celé spousty cviků, které většinou zabírají na tělo jako celek.