Maminky, víte, jak vybírat kojenecké oblečení?

Každá nastávající maminka se snaží větší část vybavení pro své miminko nakoupit ještě před jeho narozením. Maminky kupují dětskou postýlku, cestovní postýlku, přebalovací pult, ale také kojenecké oblečení a potřeby. Při výběru kojeneckého oblečení byste ale měla být opatrná a řídit se několika radami, na které se nyní podíváme.

Když pořizujete nové kojenecké oblečení či lůžkoviny pro vaše miminko, vždy byste se měla řídit několika radami. Zaměřit byste se měla při výběru na materiál, kvalitu a podobně. Kojenecké oblečení by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů (len, bavlna), aby bylo prodyšné a příjemné na dotek. Oblečení, které je vyrobeno ze syntetických vláken, může totiž pokožku dítěte dráždit a způsobit tak nepříjemné kožní alergie.

Co vám doporučujeme?

Zaměřte se na střih oblečení. Ideální je, když mají dupačky, košilky či mikiny klasický střih, který usnadní oblékání. Dupačky bývají často obohaceny o knoflíčky ve spodní části, aby se dítě mohlo snadno přebalovat. Jestliže si necháte oblečení šít přímo na míru, pak používejte pouze vlnu, len, konopí, bavlnu a podobně. Vyhněte se látkám, které obsahují nějakou syntetickou příměs, protože by to nemuselo být pro vaše miminko prosperující.

Při nákupu kojeneckého oblečení preferujte české výrobce a využívejte také bazary a second-handy, kde můžete kojenecké oblečení nakoupit za nižší ceny. Děti totiž rychle rostou, a tak se někdy nevyplatí kupovat celý šatník v obchodech. Samozřejmě, záleží to pouze na vás, jaké máte k oblečení „z druhé ruky“ postavení.

Bio-textilie jsou látky budoucnosti

V posledních letech velký ohlas zaznamenávají takzvané bio-textilie, které se vyrábí z rostlin, jež jsou speciálně pěstované v ekologickém zemědělství. Velkoplošně se dnes pěstuje bavlník a další komerční plodiny. Tyto textilie jsou charakteristické zdravotní nezávadností a často vysokou kvalitou. Vaše miminko se musí v oblečení cítit jako v bavlnce.

A jaké kojenecké oblečení kupujete vy? Podělte se s námi o své zkušenosti.