Co jíst, abyste měla krásné vlasy a nehty?

Používáte drahé šampony, speciální krémy na pokožku, vitaminy a další přípravky, které mají zlepšit stav vašich nehtů, pokožky a vlasů? Udělejte pro svou krásu mnohem více a získejte potřebné živiny přímo z jídla přirozenou cestou. V dnešním článku se podíváme, co byste měla jíst, aby byly vaše vlasy a nehty krásné.

Jídlo na husté vlasy

Nenahraditelnou součástí každého vlasu je kořen, který se nachází v kůži a je uložen ve vlasovém folikulu. Nad povrchem kůže se pak nachází volná část vlasů. Během života se však nové folikuly nevytváří, takže vám vlasy nepřibývají. Měsíčně dojde k růstu jednoho vlasu asi o 1,5 cm, ale čím jste starší, tím pomaleji vlasy rostou. Vlas roste od dvou do sedmi let, potom vypadne a na jeho místo naroste nový vlas. Denně tedy člověku vypadá až 100 vlasů. Jestliže vám tedy padají vlasy, ale jen mírně, nejedná se o nic nezvyklého.

Na trhu jsou však k dostání vitaminy, jako je vitamin B a podobně, díky nimž je brzděno padání vlasů. Vitaminy mohou dodat vlasům také neodolatelný lesk a zlepšit jejich kvalitu.

Měla byste jíst železo, zinek, vitamin A, B, C, hořčík, měď a mastné kyseliny. Doporučuje se tedy konzumace makrel, lososu, listové zeleniny, celozrnného pečiva, jahod, citrusových plodů, ořechů či obilovin.

Jak na krásné nehty?

Jestliže se vám nelíbí současný stav vašich nehtů, a proto chodíte pravidelně na akrylové nehty, ale chcete i svým přírodním nehtům dát dostatečnou výživu, pak byste neměla zapomínat na vitaminy. Kvůli nedostatku vitaminů se často nehty lámou a třepí, a tak se spousta žen potom rozhoduje pro akrylové nehty, aby své nezdravé nehty zakryla. Ale to je chyba.

Konzumujte listovou zeleninu, celozrnné pečivo, čočku, fazole, jahody, dary moře, červené maso, obiloviny a také ořechy. Tyto potraviny obsahují železo a zinek, což vaše nehty rozhodně potřebují.

Zdravá pokožka

Stres, nečistoty z ovzduší a ultrafialové záření – to jsou hlavní zátěže, které nemají dobrý vliv na vaši pokožku. Kvůli těmto neduhům se pokožka loupe, praská a vysouší. Zkušenosti s tím má ne jedna žena.

Pro krásnou pokožku a nehty konzumujte potraviny bohaté na mastné kyseliny omega3, jako jsou ryby a ořechy. Nezapomeňte na mrkev, meruňky, papriku, citrusové plody, kiwi, celozrnné obiloviny, maso či vejce.