Malování podle čísel aneb relaxace s barvami

maluj podle čísel

Život moderního člověka je hektický. Velký důraz je kladen na výkon, a to nejen v zaměstnání. Dokonalý by měl být člověk i ve svém osobním životě. Minimálně tedy stále mladý, aktivní a plný energie. Ale kde ji pořád brát? Co třeba si odpočinout při malování podle čísel?

Bez práce nejsou koláče

Práce je důležitá pro to, abyste mohli žít život, na který jste zvyklí. Bez peněz to bohužel nejde. Pokud tedy nejste rentiéry. Ale tehdy byste využívali svých naspořených financí a majetku. V opačném případě musíte chodit do zaměstnání, abyste si na svůj způsob života vydělali. Jenže pracovat nelze bez relaxace. To by brzy následovalo vyhoření a psychické problémy s tímto spojené.

I relaxace je důležitá

Odpočívat můžete nejen sportem či procházkami v přírodě. Někomu totiž více vyhovuje vzít do ruky pastelky a začít si kreslit nebo třeba malovat akrylovými barvami podle čísel. Jedná se o vysoce relaxační činnost. Úleva od hektického života přichází s tím, jak se musí člověk soustředit na pečlivé vymalovávání obrazce. Prakticky na nic jiného nemyslí, jen na sledování čísel a barev. A právě toto má ozdravný vliv na celou lidskou psychiku.

Maluj podle čísel

Antistresové omalovánky jsou v posledních několika letech velmi oblíbené. Najdete je snad v každém knihkupectví hned v několika variantách. Ovšem když se řekne, maluj podle čísel, bude to znamenat trochu jiné omalovánky. Zde není předlohou vybarvený obrázek, ale prázdný obraz rozkouskovaný na jednotlivé oddíly, které jsou označené číslem. Co číslo, to jiný odstín barvy. Tato technika je celkem nenáročná. Stačí vám k ní jen obyčejné štětce, barvy a dostatek trpělivosti se do toho pustit. Až přijdete malování podle čísel na chuť, můžete si svoji sbírku rozšířit o další barevné sady. Určitě je využijete. Toto malování je vhodné pro kohokoliv – pro děti, dospělé i seniory.