Konec složité tvorby webu

ipad-605420_1280

Mít svůj vlastní web není dnes už nic neobvyklého. Každá máme nějaké nadání, svůj talent,  názor, který chceme vyjádřit. Kolem blogu nebo osobního webu se postupně tvoří komunita stejně smýšlejících lidí. Nejspíš to je ten hlavní důvod, proč nové weby vznikají, i když tvorba web stránek není činnost úplně nejjednodušší. Chceme se obklopovat lidmi, kterým můžeme něco předat a naopak od nichž se dočkáme sympatie a uznání.

Máte už také svůj blog?

Je mylná všeobecně rozšířená představa, že blogy jsou jen pro profíky ve vaření, líčení nebo ve fitness. Svůj blog můžeme mít úplně každá. Pokud se chceme nějak vyjádřit ke světovému dění, předávat si zkušenosti s výchovou dětí nebo prezentovat naše rukodělné výrobky, proč ne? Na to nemusíte být programátorka a ani nepotřebujete hromadu peněz. Stačí si založit web zdarma a postupovat podle návodu. Většina společností, která tvorbu webu zdarma umožňuje, má připravené šablony a základní postup, kterým vás provede.

Jde to ještě jednodušeji

Už jsem několik webů vytvořila a zkusila si tvorbu www stránek u různých poskytovatelů. Obvykle to představuje aspoň základní znalost HTML nebo CSS. Za pochodu zjišťujete, co je header, footer, sidebar nebo widget.

Teď jsem objevila ZOMBEEK a tvorba webu je zábavná. Nepotřebujete z těch odborných výrazů znát vlastně nic. Jen si na stránku vybíráte bloky, které se vám hodí a ostatní mažete. Můžete si přidat fotogalerii svých výtvorů, návodné video, pokud chcete ostatní něco naučit – třeba video recept. Jestli pořádáte kurzy nebo chcete prodat e-book, přidáte si blok s ceníkem. Navíc si jednotlivé moduly můžete přetáhnutím rozložit na stránce tak, jak se to líbí vám, nikoli tvůrci šablony.

Až se rozhodnete je taky vyzkoušet, podívejte se nejdřív na jejich video. Je to dobře vysvětlené, tvorbu webu vám o dost usnadní. Jestli to ještě jde.