Kdy se vytrhávají zuby moudrosti?

U každého člověka se jednou za život objeví zuby moudrosti. Není určen přesně věk, ve kterém by tyto zuby měly růst a zcela se prořezat. Někomu roste všechny zuby zároveň, někdo zaznamenává růstu zub po zubu. Ale tyto zuby způsobují v dutině ústní estetické a funkční problémy, které se mohou negativně projevit na zdravotním stavu člověka. V dnešním článku se podíváme, kdy a proč se tyto zuby vytrhávají.

Zuby moudrosti mají v ústech nežádoucí postavení. Jsou častou příčinou zánětlivých nemocí, která vám způsobí bolest dutiny ústní, hlavy, uší a podobně. Zuby moudrosti způsobují nejrůznější infekce, které vás mohou chronicky napadat. Spousta lidí si však trhání osmiček, jak se těmto zubům jinak nazývá, s nepříjemnými bolestmi, ale přitom opak je pravdou. Ne jedna stomatologicka klinika nabízí bezbolestné vytrhnutí zubů moudrosti za použití moderních technologií a postupů.

Proč vytrhnout zuby moudrosti?

Stomatologové se shodují na jednom názoru – zuby moudrosti vytrhnout. U některých lidí totiž nedochází k úplnému prořezání osmiček, někteří mají tyto zuby skryté pod sliznicí. Čím později se zuby vytrhávají, tím více komplikací může nastat. Zde platí pravidlo, že čím dříve k zákroku přistoupíte, tím je to pro vás lepší. Pouze u malého procenta lidí vyrostou zuby moudrosti správně, aniž by se musely trhat.

Extrakci těchto zubů předchází RTG vyšetření, které prozradí, jaké mají zuby v dutině ústní postavení. Na základě toho se dentista rozhodne, zda vám zuby vytrhne či nikoliv.

Zuby moudrosti jsou častou příčinou infekčních a zánětlivých onemocnění, které napadají zejména chrup. Dokonce způsobují oslabení imunity. Je tedy lepší zuby co nejdříve odstranit, abyste předcházeli těmto zdravotním komplikacím.

Kdy se zuby trhají?

Zákrok je doporučován kolem šestnáctého roku života. V této době nejsou zuby moudrosti plně vyvinuty, a tak je zákrok jednodušší a nenáročný. Přijděte tedy do ordinace, jako byste šli například na bělení zubů, usedněte do křesla a nechte si zuby vytrhnout. Prospěje to vám i vašemu zdraví.