Kašel si nevybírá, vy můžete!

dráždivý kašel

Po celý rok bojujeme s nástrahami infekcí a okolních vlivů, které mají významný vliv na náš organismus a podepisují se například na snížené imunitě či častém onemocnění. Varovným signálem těla, že je něco v nepořádku, může být nachlazení, kašel a rýma. Ulevit tělesné schránce mohou bylinné čaje, klid na lůžku a podpora formou doplňkových přípravků. Účinným pomocníkem na kašel se stane sirup, díky němuž utišíte a uvolníte podráždění.

Dětský kašel nebo astma?

U kašle je nezbytné hledat jeho původ. Například u dětí bývá dráždivý kašel (http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php) příznakem infekčního onemocnění. V případě opakujícího se či neléčeného kašle může přerůst v chronické onemocnění, astma až dusivost. Kašlem mnohdy menší děti reagují na nepříznivé okolní vlivy. Za těmi stojí smog, cigaretový kouř, popřípadě kvetoucí vegetační období stromů a květin. Na kašel ale existují skvělí pomocníci, s nimiž zmírníte kašel u dětí i dospělých prakticky ihned. V případě, že vám zvolené přípravky nepomáhají, doporučuje se návštěva lékaře a další vyšetření na alergologii, jež vyloučí nebo naopak potvrdí náběh na alergie či astma. Stále aktuálnějším tématem nejen v česku je pak černý kašel.

Jaký kašel vás trápí?

Není kašel jako kašel, o tom svědčí také různé přípravky uvolňující dýchací cesty u vlhkého i suchého a dráždivého kašle. První zmiňovaný poznáte tak, že bývá reakcí na nahromaděný hlen v nosohltanu. Oproti tomu suchý kašel je projevem virové infekce dolních dýchacích cest. Na každý typ kašle jsou určeny jiné sirupy či kapky.

Velmi populární jsou Stoptussin tablety (http://www.stoptussin.cz/stoptussin.php) s rychlým nástupem účinku a ochrannou funkcí. Tablety jsou vhodné pro dospělé a děti starší 12 let, přičemž léčí suchý, dráždivý a obtížně utišitelný kašel. Díky tabletám se konečně dosyta vyspíte! Řešíte-li kašel u batolat, ideální jsou kapky vhodné již pro děti od šesti měsíců věku. Mezi zákazníky jsou oblíbené především pro pohodlnou aplikaci i rychlý nástup úlevy při virových infekcích dolních a též horních cest dýchacích. Sirup proti kašli by pak měl být nezbytnou součástí každé domácí lékárničky.