Puzzle nejsou pouhou skládačkou – rozvíjejí osobnost

puzzle pro děti

Člověk je hravý tvor, ať je dítětem, nebo dospělý, o čemž svědčí stálá obliba skládaček typu puzzle u všech věkových kategorií. Na puzzle je zajímavá jeho jednoduchost. Karton tvrdého papíru s obrázkem nebo fotografií je rozdělený do několika desítek malých částí a vaším úkolem je obrázek seskládat. Musíte se samozřejmě obrnit velkou mírou trpělivosti, abyste dílo zdárně dokončili, protože najít ten správný dílek do puzzle je občas docela náročné. Skládání puzzle však trénuje daleko více než jen trpělivost.

Jednoduché obrázky pro nejmenší děti

Malé děti hru milují, a pokud mohou něco sestavovat, je jejich radost ještě větší. Puzzle pro nejmenší s veselým barevným obrázkem obsahuje většinou jen několik málo částí tak, aby je bylo schopné batole samo dát dohromady. Při sestavování si trénuje kromě trpělivosti a obratnosti také jemnou motoriku a postřeh, čímž rozvíjí své schopnosti. Při výběru takového puzzle je nutné dbát na to, aby jednotlivé dílky byly dostatečně velké a pevné, aby se dětem dobře braly do rukou.

Starší děti ocení puzzle s jejich oblíbenými hrdiny

Puzzle pro děti, které jsou už obeznámeny s pohádkami a veselými příběhy, mohou znázorňovat jejich oblíbenou pohádkovou postavu na větším počtu dílků. Děti jsou již starší a s náročnějším puzzle si dobře poradí. Díky skládání si tříbí smysl pro detail i svoji tvořivost.

I dospělí si rádi hrají

Někdo aktivně odpočívá sportováním, jiný zahradničením a někdo nedá dopustit na relaxaci při skládání puzzle. Skládačka je ideálním prostředkem proti stresu a uspěchanosti života. Díky ní se člověk odpoutá od svých starostí a věnuje se pouze skládání. Puzzle 5000 dílků vyžaduje již opravdu velkou míru trpělivosti a není pro každého. Pokud chcete věnovat puzzle pro dospělého jako dárek, vybírejte hlavně dle jeho koníčků a zájmů.