Jak sundat gelové nehty?

1171223_66710377

Přemýšlíte vy nebo např. vaše známá, jak odstranit gelové nehty a nepoškodit přitom ty přírodní? Je na místě být velmi opatrný, jinak se můžou přírodní nehty poničit. Zde je pár rad, co dělat, pokud chcete nehty šetrně odstranit.

Důvody proč odstranit gelové nehty

Jestli se vám vaše nehty přestaly líbit, nejste spokojená s jejich provedením, nejste spokojená s jejich vzhledem nebo chcete vaše přírodní nehty regenerovat, nebo ať je důvod jakýkoli jiný, nehty jde odebrat. Jednoduché to ale není.

Tedy, jaký je průběh odstranění gelových nehtů? Půjde to udělat doma nebo je lepší jít ke specialistovi? Bývá toto odstranění bolestivé?

Specialista – jistota

I když modelujete nehty doma, je bezpečnější jít do nehtového studia a poradit se se specialistou. Určitě to doporučujeme v případě, že to s vyjmutím myslíte opravdu vážně. Tam vám vysvětlí, jak na to, aby to bylo šetrně a správně provedeno. Podstatné je vědět, že se gelové nehty neodstaní tak, že by se sundaly, ale zbrušují se. U akrylových nehtů je to například jiné, jelikož je můžete sundat i acetonovým rozpouštědlem. Aceton je ovšem chemický přípravek, který vaše nehty poškozuje! Proto určitě doporučujeme nechat je odrůst a zbrušovat.

Opatrnost je důležitá

O své nehty můžete snadno přijít. Jestliže byste si chtěli vše provést doma bez předchozích zkušeností a gelový nehet např. loupat nebo strhávat, mohli byste lehce strhnout celý nehet nebo poškodit lůžko nehtu. Obnovit nehet by pak trvalo velmi dlouho. Pamatujte, že nehty bývají pod gelem nebo akrylem méně odolné.

Domácí odstranění gelových nehtů

Podstatná je trpělivost. Gelové nehty zkracujte a nechejte je, aby přirozeně odrostli. Postupně je opilujte. Používejte pouze pilník. Kleštičky konce roztřepí. Odrostky ošetřujte regeneračními a zpevňujícími doplňky. Pro nehty třeba existují kvalitní potravinové doplňky s řasou chlorella, která v sobě obsahuje velké množství skvělých vitamínů a minerálů.

Mějte na mysli, že regenerace nehtů bude trvat několik týdnů nebo i měsíců než budou zase silné. Pečovat o ně je nejdůležitější.