Jak se správně obléknout na ples? Třeba ten v Opeře…

vienna-82647_1280

O víkendu vás čeká ples, vy stojíte bezradně před skříní a derou se vám slzy do očí, protože nemáte co na sebe? Chtěla byste vypadat neodolatelně, ale nevíte, jak si s výběrem šatů a doplňků poradit? Nebojte se – díky našim tipům to zvládnete a dokážete se obléknout dokonale.

Šaty jsou alfou a omegou

V první řadě zapomeňte na to, že byste vyrazila v kalhotách s halenkou. Etiketa to sice dovoluje, ale plesy jsou tu od toho, aby ženy ukázaly svou eleganci. To je možné jen v šatech. Jejich výběr je třeba přizpůsobit vaší postavě. Na vysokou postavu se hodí šaty dlouhé a splývavé, jestliže vám potřebné centimetry chybí, volte raději krátké plesové šaty. Ale pozor – na prestižní plesy například krátké šaty nejsou vhodné!

Pohrajte si se střihem

Střih musí lahodit postavě. Naštěstí je z čeho vybírat a využít triky, se kterými vždy schováte problematická místa a přesunete pozornost na jiné partie. Je to jednoduché: Jestliže máte širší boky, zvolte tyto krátké plesové šaty. Mají efektní zdobení v pase, výraznou vrchní část a větší zadeček schová rafinované řasení. Jestliže máte větší bříško, volte šaty s korzetem. Naopak – pokud patříte mezi šťastné majitelky štíhlé postavy, nebojte se přiléhavých šatů. U nás bodují tyto sexy dlouhé plesové šaty.

Nezapomínejte na doplňky!

Šaty je třeba vhodně doplnit. Základem jsou lodičky. Jestliže si netroufáte na klasické lodičky na úzkém dlouhém podpatku, sáhněte po botkách na klínku. Dejte ale pozor, aby ladily se stylem vašich šatů. Zapomeňte na baleríny! Ty na ples nepatří. Ozobte se také šperky, které k sobě musí ladit stylem a barvou. Méně zdobené plesové šaty si zaslouží výrazné šperky a naopak. Nebytnou součástí vaší večerní róby je kabelka. Ideální volbou je malé psaníčko v neutrální černé barvě či v barvě vašich šatů.

TIP: Podívejte se na stránky internetového obchodu Stylomat.cz. Nabízí zde plesové šaty i obuv za rozumné ceny!