Jak naplánovat letní dovolenou

1408739_92440492 (1)

I když je teprve jarní období, tak je vhodné si naplánovat letní dovolenou z několika praktických důvodů. Není dobré, dělat všechno kvapem a na poslední chvíli a právě proto, si zkuste už nyní udělat trošku propracovaný plán. Tak například peníze. Letní dovolenou můžete v některých případech zakoupit už v zimě či časně na začátku jara, jako je tomu zrovna nyní.

Cestovní kanceláře mají tzv. First moment, kdy jsou zájezdy levnější zhruba o takových dvacet procent. Při kombinování s dalšími zájezdy jsou možné snížit i o třicet procent. Podíváme se na výběr konkrétní dovolené. Nejdříve si musíte ujasnit, do jakého státu a země se chcete podívat.

Více než třetina dobrých zájezdů je rozebrána už v dubnu, takže ty nejlepší země neboli destinace a hotely už tam nejsou. Je proto dobré, v co největším předstihu si vybrat vytouženou dovolenou. Jestliže máte děti, tak musíte myslet i na ně. Některé hotely mají programy speciálně připravené pro malé děti. Když máte doma pubertální výrostky, je to o dost složitější, protože ti nestojí o dovolenou s rodiči, ale i tak musíte vybírat co nejvhodněji. Termín zájezdu musíte také sesynchronizovat například s dovolenou v práci. Nejčastějším a nejoblíbenějším měsícem, kdy se bere dovolená je už dlouhá léta červenec. Málokdy to bývá v srpnu.

Vědci tvrdí, že podle jejich studií, které jsou podloženy důkazy, když se člověk na něco těší, kupříkladu na tu dovolenou, tak je to prospěšné zdraví. Tím, že si dovolenou naplánujete v zimě, případně v brzkém jaru, tak vám to pomůže překlenout čas, který musíte přečkat.