Jak na spokojený vztah

1386177_53512989

Žádný vztah není bez mráčku, někdy se přežene i nějaká ta bouřka, ale pokud se to dá, tak vždycky to jde urovnat. Jenomže, aby se to dalo, tak musíte mít nějaký ten pilíř, který je vám v partnerství oporou. Takovým základem je, povídat si spolu.

Jsou v podstatě dva typy rozhovorů, jeden je o citech a ten druhý o všedních věcech v běžném životě. Muži mají rádi spíše ten druhý typ, protože neradi dávají najevo své city, to dokážou jenom opravdoví romantici či ti, kteří jsou totálně a doslova zbláznění do své partnerky. Ženy mají rady právě ten první druh mluvení. Tady je první rozpor, jak to sladit. Základem je, aby oba dva dokázali naslouchat tomu druhému.

Podpora a důvěra

Podpora toho druhého je neméně důležitou součástí života. Hezká a sladká slova jsou sice milé, ale není to všechno. Samozřejmě se nemyslí podpora, když bude chtít jít partner do hospody, ale třeba podpora v problému nebo v zaměstnání, to je podle psychologů to pravé ořechové. Společné cíle, to je ošemetné téma. Muži se o tom většinou nechtějí bavit, hlavně tedy na začátku vztahu, ale ani třeba po pěti letech a to je špatně. Pokud oba dva tahají za jeden provaz, tak je to ještě více spojí.

Je dobré v klidu si sednout a promluvit si o tomhle tématu. Záleží na tom, jak to vidí muž. Žena to obvykle vidí jasně – partnerství, manželství, děti, spokojený život. U mužů to tak není, neradi se totiž vážou a v některých případech se nejsou schopni rozhoupat k nějakému zásadnímu životnímu kroku a v tom případě ženě dojde trpělivost a dá mu vale. Důvěra je nejzákladnějším pilířem ve vztahu, který může být. Důvěra jako taková je neviditelná ani ji nemůžete uchopit.

Věřit mužům je těžké, hlavně pro ženy, které mají špatné zkušenosti. V podstatě můžete důvěřovat, ale na škodu není ani prověřovat. Koneckonců z mnoha případů, k tomu muži dávají pádné důvody.