Jak dítě přivést ke sportu

1362566_32005934

Když máte doma dítě, tak dříve nebo později by mělo začít inklinovat ke sportu. Nebo jiný případ, máte dítě a sami ho vedete ke sportu. Nyní jde o to, jaký sport vybrat. Tak, když máte syna, tak tady je to celkem jednoduché. První je nejlépe se zeptat, jaký sport by vlastně chtěl.

Je známé, že mezi kluky je nejmasověji rozšířený sport fotbal. Teď jde o to, na jaké úrovni chcete, aby syn se věnoval fotbalu. Když je to jenom zájmově, tak stačí do nějakého malého klubu nebo sami jako rodiče s ním hrát fotbal. Jestli chcete, aby z něj byl nový Tomáš Rosický, tak ho dejte do přípravky nějakého prvoligového klubu.

Druhé místo patří tradičně hokeji, i tady je to celkem stejné, i když je lépe ho dát také do nějaké té přípravky prvoligového klubu, který zjistí, jestli má váš syn vůbec vlohy a taky i talent, který je trochu potřebný. No, na třetí místo se vyhoupl tenis, hlavně díky úspěchům v Davis Cupu a ve Fed Cupu. To mohou jak kluci, tak i holky. Ovšem tenis je jednak velmi těžká dřina a také je to docela nákladný sport. Už jenom naučit se údery a mít sílu jsou dva silné předpoklady, bez kterých se to neobejde.

Když se podíváme na dcery, tak tady by mohla padnout volba na volejbal. To se hodí hlavně pro vysoká děvčata, i když i menší vzrůst nemusí být překážka. Je známé, že volejbalová libera nejsou zas tak vysoká ani v mužském volejbalu, čili v ženském by to také šlo. Když se zaměříme na čistě jen zájem, to znamená, že sportem by se vůbec vaše dítě nechtělo živit, tak zkuste navrhnout florbal. U nás je to sice velmi mladý sport, který navíc není profesionální, ale udrží fyzickou kondici a je to spojení napůl fotbalu a napůl hokeje. Navíc je to vhodné jak pro kluky, tak i pro holky.