Cyklo sezóna právě začíná

kolo

Zima je definitivně pryč a jaro nastupuje ve velkém stylu za velmi příznivých teplot. Není se tak čemu divit, že už teď na cyklostezkách potkáte velké množství nadšených cyklistů. Bez ohledu na věk a styl jízdy se nabízí komfortní online nákupy jízdních kol pro každou příležitost i věkovou kategorii. Ať už hledáte nový dvoukolák pro adrenalinovou jízdu či snad první kolo pro svého potomka, u cyklo specialistů seženete všechny modely včetně ochranného příslušenství a doplňků pro pohodlnou jízdu.

Jaké kolo vybrat?

Pro extrémní podmínky je ideální horské kolo. Seženete ho v dámské i pánské variantě a využijete prakticky na jakémkoliv terénu včetně sněhu. Podrží vás na městských trasách, písčitém podloží i lesních cestách a šotolině. Aby vám jízdní kolo co nejlépe posloužilo, nezapomeňte vybrat správnou velikost. V tomto ohledu je klíčový parametr délka sedlové trubky. Pode výšky postavy pak lze zvolit velikost rámu a to pro horská i krosová kola. V posledních letech roste zájem také o městská kola, jež poskytují pohodlí během cestování. V nabídce nechybí samozřejmě i něco pro malé cestovatele – dětská kola a odrážedla. Komu nesedí silniční kola ani modely horských kol, zajisté ocení BMX nebo 4X kola sestavená speciálně pro jízdu po bike parku či rampě. Freestyle kola jsou odlehčená a zároveň pevná, garantují perfektní ovladatelnost a potěší především každého, kdo si rád užije hravou jízdu bez kompromisů.

Nezapomínejte na bezpečnost

Cyklistika vládne Česku, a díky obrovskému zájmu najdete po celé republice rozsáhlou síť cyklostezek s různou obtížností. Pro rodiny s dětmi se nabízí cyklo toulky po rovince, kdo si rád šlápne do pedálů může skloubit jízdu na kole s výšlapem do pedálů směrem na vrcholky hor. Ať už chcete jezdit na pohodu po městě, dát si pořádně do těla nebo vyzkoušet nejnovější triky, neopomíjejte bezpečnost. Ve vaší povinné výbavě nesmí chybět helma na kolo a stejně tak rukavice nebo chrániče, pokud s cyklistikou teprve začínáte.