Chov želv jako stále oblíbenější hobby

terárium

Pořídit si domácího mazlíčka – to není rozhodnutí, ke kterému dojde během jednoho odpoledne. Jelikož domácí mazlíčkové vyžadují pozornost a péči, je důležité si rozmyslet, který je tím ideálním adeptem na vítěze. Jestliže nemáte času nazbyt, pes nebude tím nejlepším řešením. Pokud chcete pořídit mazlíčka dítěti, vyhněte se kočkám, které nejsou zrovna přítulné. Skvělým kandidátem jsou však želvy – těm stačí postavit krásné a útulné terárium z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby a budou si žít bezstarostným životem. 

Jejich soběstačnost a to, že nevyžadují lidský dotek nebo pozornost je jejich přední výhoda. Tím však seznam benefitů tohoto domácího mazlíčka ani zdaleka nekončí. 

Žijí dlouho a nedělají hluk

Proč si pořídit právě želvičku, pokud zatoužíte po domácím mazlíčkovi, který vyplní vaše volné chvilky o samotě? Například proto, že žijí dlouho. Želvy se pyšní dlouhověkostí (dožít se mohou až 120 let čili informace v animované pohádce Hledá se Nemo byly skutečně pravdivé). 

Navíc nedělají hluk, což opět oceníte, pokud patříte k časově vytíženým jedincům, kteří se domů chodí prakticky jenom najíst a vyspat. Ocení to také vaši sousedé. 

Levná strava a péče, která nezabere mnoho času

Možná se ptáte, kde je onen zakopaný pes. Želva totiž zatím vypadá jako bezproblémový mazlíček, který je skutečně pomyslnou trefou do černého. Ale věřte tomu nebo ne, želvy skutečně nemají negativní stránky. Strava je velmi levná (a dokonce běžně dostupná, a to po celý rok). Nejvíce si libují v čínském zelí, ale samozřejmě záleží na konkrétním druhu želv. 

Želvy vydrží i delší dobu bez vody (pokud mluvíme o těch suchozemských), aniž by se snížila jejich míra spokojenosti. Nevyžadují ani přílišnou péči, v klidu si tedy můžete odjet na dovolenou. Želva totiž nepotřebuje dostávat najíst denně. Sama si vystačí i po dobu čtrnácti dnů.