Zdravá a fit. Kde se v létě hodit do formy?

lázně Lednice

Letní čas láká k tomu, aby si člověk odpočinul od práce a stresu, který se životem souvisí. Dovolená je na to, aby se zregeneroval celý organismus. Kde všude v tuzemsku je možné strávit příjemných pár dní a užít si zaslouženého volna?

Lázeňství má u nás dlouhou historii

Odpočinout si od všedních dnů nemusíte jezdit do zahraničí, vždyť i u nás je spousta zajímavých míst, kde načerpáte novou energii. Ideálním místem jsou například lázně. Je to dáno tím, že se obvykle nacházejí v atraktivním prostředí, které láká k procházkám na čerstvém vzduchu. Klid v lázních je osvěžující a lázeňské procedury dokážou uvolnit ztuhlé tělo i podpořit mysl a duševno. Přitom o České republice se dá říct, že lázněmi přímo oplývá. A to ani nemusíte jezdit do těch nejvyhlášenějších, jako jsou například Karlovy Vary nebo Mariánské Lázně. V menších lázních si užijete více klidu. 

Na wellness pobyt do Počátků

Oblast Pelhřimova patří pod kraj Vysočina. Je zde příroda, která láká k turistice i vyjížďkám na kole. A jsou tu také Počátky, kde lze strávit příjemný týden a nechat se hýčkat. Wellness v Počátkách bude uklidňujícím zážitkem. Toto malé městečko nabízí k prohlídkám svou městskou památkovou zónu. Věděli jste, že tu byl natočen film Postřižiny nebo televizní seriál Návštěvníci? Navštívit tu lze rodný dům Otokara Březiny i Městské muzeum. Míst pro trávení volného času je tu dost. 

Na jih Moravy do Lednice

Jižní Morava je tradičním místem, kam turisté pravidelně přijíždějí nejen za přírodou, ale také za památkami. Najdete tu zámky Lednice i Valtice, které byste neměli nechat bez povšimnutí. Kromě toho lázně Lednice jsou místem pro klidný odpočinek od stresu a ruchu života ve městě. Po dopoledních procedurách se totiž můžete vydat na procházku parkem v okolí zámku Lednice a kochat se zdejší krajinou, vytvořenou pro potěchu oka i mysli.