Cestování: za krásami vánočního Českého Krumlova

skvělý poznávací zájezdy

Které město v České republice je po Praze další z těch nejvíce navštěvovaných? Jestli jste si tipovali, že se jedná o Český Krumlov, nebyli jste příliš daleko od pravdy. Tato perla jižních Čech se mezi českými a moravskými městy opravdu vyjímá – středověké úzké uličky, gotické a renesanční měšťanské domy v části města zvané Latrán a nezapomenutelný zámek jsou atrakcemi, které by vám rozhodně neměly ujít.

Poznávací zájezd do Českého Krumlova

Český Krumlov je zajímavé navštívit v každém ročním období. Vždy zde najdete proudit davy tuzemských i zahraničních turistů, kteří obdivují zachovalost zdejších historických památek a jedinečnou architekturu. V letním období navíc brázdí meandry řeky Vltavy vodáci na svých loďkách. V zimním čase vám zase skvělý poznávací zájezd zprostředkuje vánočně vyzdobené město.

Malovaný džbánku z krumlovského zámku

Určitě si nenechte ujít návštěvu nejvýznamnější českokrumlovské památky, a to stejnojmenného zámku Český Krumlov, který budete moci navštívit v rámci individuálního volna během zájezdu. Po Pražském hradě je to druhý nejrozsáhlejší zámecký areál v České republice. Jedná se původně o gotický hrad, který byl během let postupně renesančně a barokně přestavěný. S jeho jménem se pojí nejvýznamnější český šlechtický rod – Rožmberkové. Hrad má celkem pět nádvoří a několik větších celků – Dolní hrad, Horní hrad, Plášťový most, Zámecké barokní divadlo, Letní a Zimní jízdárnu a Zámeckou zahradu. Na výběr budete tedy mít několik prohlídkových tras.

Krampus show

Pokud si pro poznávací zájezd https://www.redok.cz/poznavaci-zajezd vyberete právě den 15. prosinec, budete moci také se podívat na 7. ročník originálního Krampus Show, kde bude ke zhlédnutí přehlídka démonických stvoření, budících respekt i hrůzu zároveň. Součástí je také bohatý doprovodný program, který zakončí průvod masek.