Cesta v síti

scott-webb-18677

Jsem matkou dvou malých dětí, v tuto chvíli na rodičovské dovolené. Postupně jsem si uvědomila, že mě můj původní obor nenaplňuje a že zaměstnáním na 8 hodin by se z mého života staly dostihy, začínající časným vstáváním, brzkým buzením dětí a končily by večer vyčerpanou matkou, která stihla děti tak tak vyzvednout ze školky těsně před zavírací dobou. Uvědomila jsem si, že chci něco jiného.

Videa zdarma, která předcházela kurzu „Rok změny“, byla jedním z důvodů, proč jsem se 9. ledna 2016 rozhodla, že to bude první den mého nového života. Začala jsem tedy budovat svou facebookovou komunitu a každý den udělala alespoň jeden krok vpřed.

Na podzim jsem vstoupila do kurzu Rok změny. Program měl hlavu a patu, byl srozumitelný a já postupovala krok za krokem. Odhodlala jsem se dokonce k založení webových stránek Průvodkyně na Cestě na placené doméně. No – a tady jsem se zasekla. Musím říct, že jsem Samuelovi v duchu nesčetněkrát nadávala. Z videa v programu to vyznělo, že udělat stránku ve WordPressu „zvládne žena i dítě.“ No, to možná ano. Ale ne tak, aby to bylo – po mém! Čekala mě spousta učení se pojmů jako plugin nebo widget. Do toho jsem se snažila pravidelně publikovat na Facebooku a být vidět ve skupinách, kde se vyskytují mí potenciální zákazníci. Chvílemi jsem měla chuť to vzdát, ale nakonec vše dobře dopadlo. Mám webové stránky, na které jsem náležitě hrdá. Jsem hrdá na sebe, co všechno jsem se naučila a jak moc jsem se posunula vpřed. Navíc nabízí WordPress spoustu možností, takže na zkvalitnění stránek neustále pracuji.

Čím se vlastně chci zabývat a pro koho to dělám? Na začátku jsem si byla jistá jen tím, že chci pomáhat lidem, a to převážně jiným způsobem, než na rehabilitaci. Uvědomovala jsem si, že mám bohaté zkušenosti z práce na vztazích, partnerských i rodinných, a cítila jsem potřebu je předat. Stejně tak jsem měla neblahé zkušenosti s některými lékaři a naopak jsem objevila různé způsoby, jak si pomoct sama a jak se na nemoci dívat z jiného úhlu pohledu. K tomu se zajímám o meditace, pozitivní myšlení a sílu mysli obecně. Věřím tomu, že můžeme dokázat cokoliv, co si usmyslíme, pokud to chceme doopravdy a snažíme se o to. Chci k této snaze o pozitivní změny motivovat i ostatní. Do toho se zajímám o kontaktní rodičovství a vše možné, co souvisí s výchovou. To, co přesně budu dělat, se postupně vyvíjelo a nadále vyvíjí.

Podstatná ale byla otázka: „Pro koho?“ Nad tím jsem vlastně na začátku neuvažovala. Položil mi ji až Samuel v kurzu. Váhala jsem. Nedovedla jsem si svého „Svatata“ dost dobře představit. Nakonec jsem se podívala do veřejné části profilů lidí, kteří sledují mou stránku. A byla jsem nadšená! Nadchlo mě, že existují lidé, kteří mají stejně pestré zájmy jako já – od alternativní medicíny a přirozených porodů až po víru v to, že je možné uspět a nebo něco ve společnosti změnit. Dodalo mi to spoustu síly jít dál.

A co kurz? Musím přiznat, že moje poctivé procházení kurzu skončilo s tvorbou webovek. Den má 24 hodin. A i když tím pádem „zbývá ještě minimálně 8 hodin v noci“ (což je doba, kdy děti spí a já můžu pracovat), tak je nemožné do tohoto času nacpat všechno. Děti, rodinu, manžela, domácnost… Webovky, příspěvky, skupiny, kurz… Už tak je manželova pomoc podstatná, bez ní by to nešlo. Při tvorbě webovek jsem se v kurzu zasekla a dostávám se k němu postupně a pomaleji, než bych si přála. Začaly se totiž objevovat další a další výzvy, jako řešení registrace k Úřadu pro ochranu osobních údajů, práce s emailovou databází, tvorba různých vyskakovacích okýnek, webových formulářů a vytváření prvních produktů. Možná bylo zpomalení tempa kurzu chybou – je možné, že v některé z lekcí zjistím, že kdybych ji viděla dřív, ušetřilo by mi to spoustu práce. Přesto jsem si poskládala priority jinak.

Sedm měsíců změny a stále na cestě

Kam jsem se tedy dostala? Moje stránka na Facebooku má z původní asi stovky příznivců (před kurzem Rok změny) 320 příznivců. Pro většinu lidí (a pro zisky) to není moc, pro mě je to úspěch – tím spíš, že počet sledujících v posledním měsíci znatelně vzrostl (o víc než 100 za 2 měsíce). Mám webové stránky, na které jsem hrdá a které fungují. Obsahují kontaktní formulář, díky kterému jsem začala sbírat kontakty a posílat emaily. V tuto chvíli pracuji i na umístění reklamy. Obnovila a rozšířila jsem živnostenský list. Vyslala jsem do světa testovací meditaci a zpracovávám zpětnou vazbu na ni. Vím, pro koho to všechno dělám. Udělala jsem si průzkum trhu a na základě něj sestavila ceník. Meditace zdarma a následná meditace k prodeji váznou momentálně na kvalitnějším mikrofonu. Pokračuji v propagaci své práce na Facebooku. Obnovila jsem si affiliate spolupráci s Kurzy pro radost.

Především jsem ale poslala do světa brožuru o cvičení pánevního dna, které se týká všech lidí, kteří mají problémy se zády. A samozřejmě těhotných žen a žen po porodu. Dala jsem ji ke stažení zdarma a za první dvě hodiny od umístění na Internet mi přinesla osmdesát kontaktů do emailové databáze, kterou jsem si začala budovat. Nyní pracuji na brožuře o bolestech hlavy a krční páteře.

Mám před sebou pořád ještě dlouhou cestu a spoustu práce. Přesto postupuji vpřed a pokroky jsou znatelné. Mám radost z každého posunu a věřím, že chvíle, kdy se mi snaha vrátí reálnými zisky, se nezadržitelně blíží. S čím tedy můžu pomoct? Nabízím Vám poradenství v oblasti osobního rozvoje, vztahů a zdraví.  Věřím, že moje články a recenze knih o vztazích, seberozvoji i výchově Vám mohou být užitečné. Pokud Vás moje práce zaujala, navštivte mou stránku Průvodkyně na Cestě.