4 chytré rady, jak vybrat tu nejlepší dovolenou

louvre-102840_640

Má-li být vaše dovolená dobou, kdy si skutečně odpočinete, musíte se pečlivě věnovat jejímu výběru. Výběr správného zájezdu není úplně jednoduchý, protože je třeba zvážit celou řadu různých kritérií. Poradíme vám, na co vše je třeba se zaměřit – získáte tím jistotu, že při volbě zájezdu neuděláte chybu!

1. výběr destinace

Na začátku všeho musí stát volba destinace, kde si budete volné dny užívat. Měli byste mít jasno v tom, zda chcete trávit dovolenou u moře či například na horách, aktivně či pasivně apod. Vybírejte i podle osazenstva – tedy podle toho, zda vyrážíte s dětmi či bez nich, v partě s přáteli nebo jen s manželem. U každé destinace si zjistěte doporučení pro cestovatele. Nejlepším zdrojem jsou stránky Ministerstva zahraničí ČR.

2. cena

Určete si částku, kterou jste ochotni za zájezd zaplatit. Buďte reální a nepřehánějte to. Mnoho lidí si například financuje dovolenou skrze půjčku. Není to ale nejlepší varianta.

3. vyhledání nejvýhodnější nabídky

Pokud máte v destinaci a ceně jasno, začněte hledat. Rozhodně se neupínejte na nabídku jedné cestovní kanceláře. Doporučujeme využít srovnávač zájezdů od NewTravel.cz. Stačí zadat základní kritéria jako lokalita, typ zájezdu, datum, typ stravy a dopravy a během chvilky se vám zobrazí srovnání zájezdů od 105 ověřených cestovních kanceláří. Najdete zde také výhodné first a last minute zájezdy. Pokud si z nabídky vyberete, dostanete se přímo na stránky cestovní kanceláře, se kterou podepíšete smlouvu.

4. koupí to nekončí

Má-li být vaše dovolená ideální, je třeba se na ni i řádně připravit. Zabalte si všechny potřebné věci a raději i „něco navíc“. Určitě nesmíte zapomenout na cestovní pojištění. Vezměte si s sebou také dostatečnou finanční rezervu. Nemusíte mít hotovost, stačí například kreditní karta.