3 věci, které o vás prozradí vaše nehty

V současné době jsou upravené nehty samozřejmostí. Velmi oblíbené jsou dnes gelové a akrylové nehty, které vypadají neustále skvěle, zakryjí nedostatky na vašich přírodních nehtech.  Avšak spousta žen kvůli akrylovým a gelovým nehtům zapomíná na problémy, kterými trpí nehty přírodní. Nehty totiž mohou o vašem zdraví prozradit mnohem více, než si jen dokážete představit. Je dobré se tedy občas na přírodní nehty zaměřit. V dnešním článku se podíváme na tři věci, které o vás mohou nehty prozradit.

Když jsou vaše nehty bledé

Jestliže máte nehty tak bílé, že na nich nejde poznat, kde nehtové lůžko končí, pak je to varování, že vašemu organismu něco chybí. V první řadě můžete mít nedostatek železa. Pokud organismu schází železo, krev se nedostatečně prokrvuje, což vede k blednutí kůže. Měla byste tedy začít konzumovat listovou zeleninu, fazole červené maso.

Máte-li však nehty zakryté gelem či akrylem, nejde tento nedostatek vidět, a tak snadno můžete přehlédnout, že je s vámi něco v nepořádku. Proto je dobré gelové a akrylové nehty jednou za čas sundat a podívat se na stav vašich nehtů.

Nažloutlé nehty

Pokud vaše nehty mají spíše nažloutlou barvu, signalizuje to, že se může skrývat infekce nehtového lůžka. A proto je potřeba barvu neustále sledovat, a pokud se vám to nebude zdát, navštivte kožního lékaře, který vám poradí, jak s nepříjemnými infekcemi na nehtech zatočit. Nehty můžete mít nažloutlé i vlivem kouření.

Popraskané a křehké nehty

Dalším častým problémem jsou popraskané a křehké nehty. Pokud se vám na nehtech objevují malé prasklinky, budou nejspíše souviset s onemocněním lupénkou, ale také mohou značit mechanické poškození. Je proto potřeba dávat si při práci na nehty pozor. A jsou-li nehty křehké, pak si nechejte vyšetřit štítnou žlázu, protože křehké nehty jsou častou příčnou štítné žlázy.

Své poškozené nehty byste neměla zakrývat gelem či akrylem, protože tím jejích poškození znásobíte. Můžete si koupit různé vitamíny, které nehtům prospívají, například od Eunike či jiné značky, která je na trhu oblíbená.