Vyzkoušejte lyžování ve Slovinsku

Slovinsko - lyžovačka

Zima s dobrými sněhovými podmínkami trvá pouze několik měsíců. Kde vyzkoušet různé sezonní sporty? Na horách! A proč nezkusit vyjet za hranice naší republiky, když změna může být velice příjemná? Nejmenší alpská země vás mile překvapí lyžováním na vysoké úrovni.

Lyžařské svahy za zajímavé ceny

Jestli hledáte snadno dostupné svahy za atraktivní ceny skipasů, zvolte si k pobytu slovinské ski areály. Možná hledáte odvahu k výběru zimního zájezdu, ale dlouhá tradice v tomto sportu vás jistě přesvědčí. Vždyť historik Valvasor se o něm poprvé zmínil ve spojení s náhorní plošinou Bloke. Do povědomí se vám nejspíše dostala některá místa, protože v Kranjske Goře, v Rogle a v pohoří Pohorje se pořádají známé soutěže organizace FIS. Lyžování Kranjska Gora zahrnuje lyžování pro všechny děti do šesti let zdarma. Správné dobrodružství očekávejte díky dobře upravovaným trasám. Nezáleží na tom, jestli patříte k začátečníkům nebo zkušeným, čekají na vás kilometry jednoduchých, středně náročných i obtížných tras. Zalyžujete si také během noci. Z dalších lákadel si vaše srdce plně získají procházky po pobřeží, bobová dráha, škola snowboardingu, sauna, bazénový komplex, ale i přírodní bruslařská dráha na jezeře Jasna.

Nehrozí vám nebezpečí nudy

V horské vesničce Kranjska Gora se rozhodně nebudete nudit. Záleží na vás, jestli zdejší čas strávíte poklidněji či akčně. Kranjska Gora lyžování najdete v údolí mezi pohořím Karavanke a Julskými Alpami. Nezapomenutelné zážitky vás dostanou v areálu a v blízkém okolí. Na své si přijdou milovníci přírody a nadšenci do zkoumání kulturního dědictví. Triglavský národní park se stal domovem mnohým vzácným druhům z rostlinné a živočišné říše. Okouzlí vás nejen vodopády Martuljek, ale rovněž smaragdově zelená jezera, přírodní prameny, tvář mladé panny v přírodní skulptuře Ajdovska deklica.