Příroda v koupelně – nejnovější trendy bytového designu

Koupelnový nábytek

Mít koupelnu zařízenou podle letošních trendů není nijak složité. Módní diktát totiž velí: co nejvíc přírody do koupelny! Čím dál víc používáme tyto prostory k relaxaci, už se neomezujeme pouze na hygienu. Od toho se odvíjí nejen barevnost místnosti, ale i volba materiálů a doplňků.

Pokud se právě chystáte na přestavbu koupelny, možná se vám bude pár tipů hodit. A nechystáte-li se rekonstruovat, stejně můžete svou starou koupelnu oživit nějakými vhodně vybranými designovými prvky.

Základ je v materiálech

Do koupelen se vrátil mramor, obkládají se jím vany, zdi i sprchové kouty. V případě, že to vaše peněženka unese, klidně ho položte i na zem. Také koupelnový nábytek se vrací k přírodnímu materiálu. Dřevo, ideálně masiv, nahrazuje plastové a dřevotřískové napodobeniny. Jestli chcete pro svou koupelnu něco udělat, zbavte ji umělohmotných zrcadel a košů na prádlo a pořiďte si koupelnové skříňky z masivu. Proti tmavému dřevu, doladěnému světlými odstíny zelené na stěnách, bílá keramika velmi pěkně vynikne.

Květiny a unikátní detaily

Zelená barva letos do koupelny rozhodně patří, stejně jako ostatní přírodní barvy – žlutá, oranžová nebo okrová. Protože je koupelna většinou dost malá místnost, určitě volte jemné odstíny.

Po loňském diktátu mědi se zase vracíme ke všem ostatním kovům – čím víc se lesknou, tím lépe. Proto vsaďte na nerezové vodovodní baterie ve vysokém lesku, neuděláte chybu. Kombinace lesklého kovu a matného mramoru bude dokonalá.

Všude, kde je to jen možné, postavte pokojové květiny. Jestli máte v koupelně málo místa, zkuste zavěsit pár poliček na zeď a na ně naaranžujte popínavé rostlinky. A nezapomeňte na velká zrcadla, opticky koupelnu zvětší. Zkuste třeba zrcadlo ve starém dřevěném rámu. Nic nezkazíte kouskem, které bude celému prostoru dominovat.

Pokud máte koupelnu spojenou s toaletou, nezapomeňte na WC prkýnko. To by mělo buď ladit se zbytkem zařízení, v tom případě volte dřevo stejné, jaké je použité na nábytku, nebo naopak můžete zvolit kontrastní kousek, který upoutá pozornost.