Mít kérku je v současné době celkem běžné. Tetování získává na oblibě zejména mezi mladou generací, ovšem nebrání se mu ani starší ročníky, pro které je to možnost, jak si zkrášlit své tělo. Odkud se tetování vzalo?
Z historie tetování
Lidé si zdobili svoji kůži snad odjakživa. Nejvíce se tak dělo v oblasti Polynésie, na Novém Zélandu, ale tetovali se také Indiáni na severozápadním pobřeží Kanady nebo Aljašky nebo obyvatelé Afriky. Je však zajímavé, že v Evropě se tento zvyk neujal. Pod vlivem křesťanství byl zakázán jako barbarský a tetovali se většinou jen zločinci, kteří byli označováni cejchem, případně námořníci.
Na dlouhou dobu se tak tetování na evropském kontinentu nemohlo zbavit určitého stigmatu, čemuž nepřidalo ani tetování lidí vězněných v koncentračních táborech za druhé světové války. Změnila to až současná doba, která tetování povýšila na umělecké dílo. Dnes se jím lidé zdobí zcela normálně, i když starší lidé se stále na něho dívají s předsudkem.
Jak se vůbec tetuje
Na tetování se používá tetovací strojek, do něhož se vloží jehla, která kmitavým pohybem vpichuje pod kůži barvivo, které musí být v souladu s evropskými normami. Vzhledem k oblíbenosti kérek se také rozšířil počet studií, která nabízejí své služby v oblasti tetování. Praha je jedním z míst, kde jich najdete hned několik. Zruční profesionálové zde vytvářejí perfektní kresby, jež jejich majitelé mohou hrdě nosit a vystavovat na odiv.
Je tetování bezpečné?
Pokud se jehly a vše, co se při tetování používá, řádně dezinfikuje,pak je riziko nákazy žloutenkou, HIV nebo jinou infekční nemocí mizivé. I proto je vhodné se nechat tetovat v salonu s dobrou pověstí, kde dbají na hygienu. Jedním z nich je i studio Unholy Tatoo, které vám vyběhne ve vyhledávači při napsání fráze Praha tetování. Zde dbají zejména na kvalitu a originalitu svých uměleckých výtvorů.