Jak vybrat vhodné svatební šaty podle svatebního místa

svatba

Místo konání svatby hraje velkou roli ve stylu vašeho svatebního dne. Svatební šaty by měly být proto zvoleny tak, aby působily v souladu s vybraným prostředím. Jak se vyhnout faux-pas? Nejen to vám přiblíží tento článek.

Svatba v kostele

I v dnešní době se stále mnoho svateb koná v duchovním prostředí. Kostely vyžadují formální a elegantní dlouhé šaty, které dodají duchovní svatbě patřičnou vážnost a nebudou působit vulgárně. Jestliže byste ráda měla šaty zdobené, ideální volbou bude krajka či jemné perličky. Vyhněte se naopak hlubokým výstřihům a flitrům.

Zahradní, venkovská či plážová svatba

Plánujete-li svatbu na zahradě či na pláži, důležitým faktorem při volbě svatebních šatů by měla být především pohodlnost. Svatební šaty mohu být méně formální, volnější, z materiálů, jako je lehký hedvábný satén nebo hedvábný šifon. Nebojte se zvolit kratší šaty, ve kterých se vám bude lépe pohybovat. Hodí se především šaty s romantickým nádechem, květinové vzory a šaty v boho stylu.

Moderní prostory (galerie, hotely)

Zvolíte-li si pro svou svatbu moderní prostory, pak vybírejte svatební šaty s čistými liniemi a moderním designem. Ideální budou šaty minimalistické nebo s netradičními prvky. Nebojte se si obléct i lesklé materiály nebo odvážnější střihy.

Historická a romantická místa (zámek, vinařství)

Jestliže je vaším svatebním místem historické či romantické prostředí, uzpůsobte mu své svatební šaty. Vybírejte honosnější šaty s romantickými prvky, krajky či volánky. Naopak se vyhněte flitrům a metalickým materiálům. Snažte se udržet genius loci daného místa.

Buďte výjimečná, ale stále ve své kůži

Vždy byste se především měla cítit dobře. Jestliže k vám nesedí romantický vzhled, ale budete mít svatbu na zámku, není nutné se strojit do kytičkových šatů. Ideální šaty vám pomůže vybrat a navrhne šikovná krejčová. Objednejte se na nezávislou konzultaci do zakázkového krejčovství KayaTheTailor na Praze 9 a vymyslete společně šaty podle vašich představ.

foto: kayathetailor.cz