Jak ušetřit za prvňáčka?

Po celých pět let kdy si vaše dítě hrálo bezstarostně s jinými dětmi, kdy jste si užívali každou volnou chvíli hraním a péči o něj, nyní nastává čas, kdy již nemá už kojenecké oblečení, přebalovací podložka je věcí minulosti a vaše ratolest poprvé zavítá do školy a nastupuje do první třídy. Jenže s tímto radostným okamžikem je spojeno i spoustu nákladů, jako jsou například aktovka, penál, oblečení na tělocvik atd.

Snižte náklady

Často, když sečtete stokorunové položky, které jako rodiče vynaložíte na pořízení věcí pro prvňáka, může to ve výsledku zamávat rodinným rozpočtem. Možná některým rodičům padne větší část výplaty, aby dětem pořídili speciální tužky, pastelky, obědy a různé kroužky. Rodiče si někdy také berou dokonce půjčky na nákup těchto věcí.

Nemusí být vše značkové

I když kupříkladu koupíte svému potomkovi aktovku v akci, stejně za ni nakonec zaplatíte pár stovek, pokud chcete nějakou kvalitnější, nachystejte si klidně i pár tisíc. Značkové pastelky se pohybují kolem sto korun, obyčejné se dají pořídit za přibližně patnáct korun. A tak je to se všemi školními potřebami.

Buďte vynalézaví

Nemusíte se vždy nechat strhnout nejnovějšími trendy a i když váš vaše dítko bude hodně přemlouvat, zkuste odolat. Pokud třeba chce nějaké ozdobné desky se slavnou celebritou, můžete obyčejné desky si sami ozdobit podle svých představ.