Jak snadno spát během těhotenství?

Těhotenství je mnohdy plné nepochopitelných věcí. Jednou z nich je i spánek. Někdy třeba můžete mít pocit, že byste únavou nejradši omdleli, ale ani tak se vám nepodaří usnout. A i když usnete, máte neklidný spánek a často se i budíte? Víte, čím to může být? A co vám pomůže zlepšit váš spánek? To vám poradíme v následujícím příspěvku.

Během prvních týdnů v těhotenství dochází v těle ženy k bouři hormonů. Vaše miminko si spokojeně spinká, kdy právě pěkná zavinovačka zdobí dětskou postýlku a vy ne a ne usnout. Právě hormony bývají příčinou únavy a špatného spánku. Podle statistik, má skoro 80 procent žen se spánkem problémy. Hodně žen také popisuje, že jim během spaní brání strach z porodu nebo se strachují o lásku svého muže.

Čtěte také: Cestovní postýlka: Kdy ji využijete a proč ji koupit?

Skvělým způsobem, jak dosáhnout toho, že usnete je uvolňující masáž. Pokud se chystáte za fyzioterapeutem, zjistěte si dopředu, jestli má zkušenosti i s těhotnými maminkami. Pokud ano, v tom případě se budete cítit během masáže pohodlně, díky jeho speciálnímu vybavení. Zkuste také správnou techniku dýchání. Hluboké nádechy a výdechy zmírňují napětí svalů a také dokáží snížit tepovou frekvenci. Díky tomu snadno usnete. Jak na to? Lehněte si nebo si příjemně sedněte. Zavřete oči. Nádech a výdech se soustřeďuje do tří oblastí – břicha, hrudi a podklíčkové oblasti. Také strava plná vitamínů vás může uklidnit a vy lépe usnete.

Čtěte také: Bylinky představují stále oblíbenější léčbu