Zaměřeno na šperky – jaké si vyberete?

originalni-bizuterni-sperky-l8-1sŠperk je módní doplněk, který každou ženu vždy krásně rozzáří. Určitě nám všem udělá velkou radost, když nějaký ten šperk dostaneme, ideálně, pokud si jej i samy vybereme, aby se nám vždy a za každé situace líbil a hodil. Pakliže se blíží vaše narozeniny či jakákoli jiná událost, kdy by vám mohl váš partner šperk věnovat, načerpejte notnou dávku inspirace díky našemu dnešnímu článku. A pak už jen nezbývá nic jiného, než vašemu milému naznačit, co byste si hrozně, ale hrozně přála :-).

Každý šperk je spojen se vzpomínkou

Šperky nosíme proto, abychom se ozdobily. Propůjčí nám kouzlo i větší sebevědomí. Šperkům však nelze upřít ještě jednu hodnotu. Nemáme nyní na mysli finanční, ale vzpomínkovou. Je jedno, zda je to stříbro nebo zlato, šperk, který vám někdo věnuje bude vždy spojen s určitou vzpomínkou, a to je přeci krásné. Trocha nostalgie nikdy neuškodí. A o to více je vzpomínka krásnější, pokud je i šperk dostatečně nádherný.

Vybírání šperku věnujte čas

Na první pohled se ani tak nezdá, ale výběr šperků není až tak jednoduchý. Rozhodně jej nepodceňujte, protože se jedná o investici i o věc, kterou máte na pár let, ne-li na celý život. Zejména pokud se jedná kupříkladu o zásnubní a snubní prsteny, které zdobí naše prsteníčky opravdu po celý náš život. Při výběru šperku se zaměřte nejen na správnou velikost prstýnku, ale i náramku, délku náhrdelníku apod. Důležitý je rovněž tvar a styl, který by měl korespondovat s vaší osobností a s vašim stylem. Inspirovat se samozřejmě můžete aktuálními trendy, i šperky jim podléhají, nicméně šperk vám prostě musí padnout do oka. Pokud vybíráte šperk pro druhou osobu, snažte se vcítit do její kůže. V případě, že se bude jednat o šperk vyšší hodnoty, automaticky by vám měl prodejce sdělit a také uvést na účtence gramáž kovu. Ke šperku se specifickým kamenem pak doložit certifikát.

Aktuální trendy

Pokud chcete nějaký extra moderní prsten, trendové jsou momentálně velké masivní prsteny či prsteny přes několik prstů. Co se týče náušnic, stále letí dlouhé visací náušnice. Do popředí se také dostává extravagance, takže se nebojte větších a extravagantních kousků! Cool budete také s nápaditými a veselými náušnicemi. Totéž lze v podstatě tvrdit o náhrdelnících a náramcích. Velice stylové jsou rovněž dlouhé náhrdelníky. Náramky jsou moderní zejména široké a klidně i z méně tradičních materiálů, jakým je třeba plast. Obecně aktuálním trendům u šperků vévodí originalita a nápad.

Masivní ocelový prsten ve světle modré barvě je na jaro ideální
Masivní ocelový prsten ve světle modré barvě je na jaro ideální
Tyto ametystové náušnice jsou udeální pro éterické ženy
Tyto ametystové náušnice jsou ideální pro éterické ženy
Veselé visací náušnice v jarních barvách
Veselé visací náušnice v jarních barvách
Dlouhý zlatý náhrdelník s přívěskem s motivem draka
Dlouhý zlatý náhrdelník s přívěskem s motivem draka pro ženy, které se chtějí odlišit.
Náhrdelník s krystaly Swarovski, který je masivní, ale zároveň elegantní.
Náhrdelník s krystaly Swarovski, který je masivní, ale zároveň elegantní.
Originální náramek z vysokokvalitního plexiskla nikdo nepřehlédne
Originální náramek z vysokokvalitního plexiskla nikdo nepřehlédne

Fotografie poskytl e-shop Klemantis.cz.