Základní oblečení na dětský tábor aneb balte systematicky

chlapecké bundy

Tentokrát se zaměříme na balení táborových batohů a tašek. Celodenní pobyt venku velmi často vyžaduje specifické vybavení a vy nikdy nevíte, zdali se dětem vyhne deštivé počasí. Projděte si proto náš krátký seznam, který vás uklidní, že jste sbalili vše potřebné.

  1. Lehká bunda

Lehká šusťáková bunda se hodí do batůžku na výlety i do mírného větru. Různé varianty jarních chlapeckých bund se zpravidla dělají z nepromokavých materiálů a jsou lehoučké.

  1. Pláštěnka

Pokud se spustí silný déšť, klasické bunda nepomůže a je lepší mít v zásobě dobrou pláštěnku s kapucí.

  1. Nepromokavé kalhoty a bunda

Doporučujeme například softshellové kalhoty Kugo pohodlného střihu i hezkého designu. Doplňte jej o dobrou chlapeckou či dívčí softshellovou bundu ideálně s kapucí.

  1. Teplé oblečení na spaní

Dost možná bude dítě spát dva týdny ve stanu, pak pamatujte na to, že letní pyžamo nemusí stačit a přibalte navíc například merino set kalhot a trička, který zahřeje i v noci ve spacáku.

  1. Dostatek spodního prádla

Na každý den čisté ponožky a spodní prádlo. A ponožek ideálně ještě přihoďte, výpravy do potoků a kaluží snadno zajistí, že jedny ponožky na den jsou zkrátka málo.

  1. Tepláky a mikiny

Naprosto ideálním táborovým oděvem jsou tepláky. Přibalte jich dítěti více a klidně i starších, abyste nebyli smutní vrátí-li se s proděravělými koleny. Dále sbalte také jednu mikinu na každé cca 3-4 dny.

  1. Tričko na každý den

Večery u ohně a celodenní pohyb dají oblečení zabrat. Raději proto dítěti nachystejte na každý den čisté tričko, aby se cítilo komfortně a bylo vždy v suchu a aspoň trošku v čistém.

  1. Pokrývka hlavy

Kšiltovku nebo klobouček proti slunci by dítě nemělo sundat po celou dobu pobytu venku. Dobře mu to vysvětlete a dejte mu s sebou kousek, který má rádo, a je tedy jisté, že jej bude nosit.

  1. Kvalitní boty

Určitě se hodí gumáky, tenisky, ale i pevnější boty na dlouhé výpravy v náročném terénu.