Vybíráme soukromou školku (v Brně)

Brno soukromá školka

Blíží se nástup vašeho potomka do mateřské školy? Už dávno máte vyjednaný návrat do práce a těšíte se, že po dlouhé mateřské dovolené opět oživíte svůj kariérní život? Zamítavý dopis školky z blízkého okolí ve schránce vás donutí zamyslet se nad dalšími možnostmi. Především, pokud nechcete s dítětem nadále setrvat doma. Každý nemá pohotovou babičku nebo kamarádku po ruce, a proto se možná budete muset porozhlédnout po soukromé mateřské škole. Jak správně vybrat a na co si dát pozor?

Nebojte se zeptat

Pokud chcete pro svého drobečka to nejlepší, budete se u soukromé školky zajímat především o reference. A ty nejpřesvědčivější rozhodně dostanete od vašich známých, kteří mají s institucí vlastní zkušenosti. Pokud se však nemáte na koho obrátit, budete muset prolistovat internetová fóra a školku osobně navštívit. Nebojte se ani možnosti vzít dítko s sebou, abyste společně vycítili, zda je zdejší prostředí přátelské. Především pedagogové vás intuitivně musí přesvědčit téměř na první pohled, že dítěti poskytnou dostatečnou péči. Na osobní návštěvě se nebojte ptát, proto si seznam otázek bez ostychu sepište již doma, ať jste ve školce připraveni. Jak probíhají obědové pauzy, odpočinek, kdy dětí chodí ven, to je jen zlomek toho, co se při prohlídce potřebujete dozvědět.

Vyhledejte školku se speciálním zaměřením

Ač má většina školek své předem stanovené výukové plány, které poskytují žáčkům všeobecný přehled, nabízejí mnohdy také řadu nadstandartních aktivit. Pokud toužíte, aby se vaše dítě rozvíjelo v cizích jazycích či hudební vědě, podívejte se příkladně do brněnské Kids Garden, kde probíhá celodenní výuka v anglickém jazyce a pedagogové se také zaměřují na hudební výuku svých malých svěřenců. Brno soukromá školka vsází také na své dva kantory, kteří dodávají školce mužský prvek, jež v mnoha jiných chybí. Výuka cizích jazyků je vedena rodilými mluvčími, kteří hovoří také česky. Kromě toho zařízení dětem nabízí širokou škálu zájmových kroužků, ať už se jedná o cvičení, tanec nebo lekce keramiky.

O dobrém výběru vás přesvědčí to, že s vámi školka bude neustále komunikovat a poskytovat vám informace nejen o žáčkovi, ale také o svém vlastním rozvoji. Na druhé straně pak bude spokojené dítě, kterých u Kids Garden najdete celou řadu. I když už mají předškolní léta za sebou, pokračuje zde mnoho prvňáčků ve studiu angličtiny, aniž by se museli vzdávat vzpomínek na své oblíbené místo.