Vybíráme praktický a moderní kočárek

kočárek

Příchod dítěte do rodiny je spojen s velkými přípravami. Mnoho mých kamarádek však v první řadě začalo na internetu výběrem toho nejlepšího kočárku pro své maličké. Proč je to tak prioritní, když je potřeba ještě sehnat celou výbavičku a zařídit miminku jeho první pokojík? Ač je kočárek poměrně velkou investicí, moderní maminky jej vnímají jako atraktivní módní trend a snaží se jít při výběru s dobou. Jsou to ale především praktické parametry, které by měl splňovat. Pojďme si je nyní společně projít.

Dbejte na detaily

Na internetu, v knihách nebo od jiných maminek načerpáte řadu potřebné inspirace pro nákup kočárku. Ovšem osobní zkušenost s vámi zvoleným modelem je nezbytná. Především v praxi si musíte odzkoušet možnost brzdění, celkovou manipulaci, zabezpečení dítěte či dostupnost nákupního košíku vespod. Zdá se to jako banalita, ale opomenutí detailů značí zcela zbytečné dokupování dalších doplňků v budoucnu. Vyhnete se tomu jedině důkladnou přípravou. Sepište si proto vše, co vás ke kočárku napadne, už doma a jděte jasně za svým cílem.

Příroda nebo město

Dalším důležitým atributem při výběru kočárku je životní styl. Pokud jste sportovní duše a hodláte se s vaším potomkem vypravit na nejrůznější výlety, věřte, že k tomu musí být kočárek uzpůsoben. Podvozek můžete zpravidla vybrat tříkolový nebo čyřkolový, kola se do přírody hodí spíš gumová a volná, zatímco do měst postačí umělohmotná. Mnoho výrobců nabízí u svých modelů jak sportovní nástavbu pro kočárky, tak klasické provedení. Příkladem jsou původní české kočárky Patron. Moderní otočnou sportovní nástavbu vám pak v širokém spektru barev nabídne kočárek Camarelo.

Velikost vybírejte podle věku

V poslední řadě se jistě budete zamýšlet nad velikostí kočárku. Vaše dítko v něm stráví dobu přibližně od nemluvněte do tří let. Pro ty nejmenší je zde klasická, hluboká korba, batolatům lépe svědčí sportovní provedení s větším výhledem do světa a populární golfové hole slouží pro kratší procházky s většími ratolestmi. Efektivní volbou je kombinovaný kočárek, který poroste s vaším drobečkem. Má hlubokou i sportovní korbu, nebudete tak muset každého půl roku shánět nový model. Vhodnou variantou jsou kombinované kočárky Firkon, které pohodlně poslouží až do tří let věku dítěte. Jistě vás zaujmou moderním designem a kvalitou látek, na které se tradiční polský výrobce specializuje.

Vyberte sobě i svému dítku praktického a moderního pomocníka, který vám bude plně vyhovovat, ať už se rozhodnete podniknout cokoliv. Širokou nabídku kočárků naleznete v eshopu AAAkočárky.cz.